Litoměřice - Prostějov 5:3Litoměřice vedou po výhře nad Prostějovem první ligu už o šest bodů

Hokejisté Litoměřic porazili v 32. kole první ligy doma Prostějov 5:3 a zvýšili náskok v čele tabulky na rozdíl šesti bodů před druhou Třebíčí, která má ještě zápas k dobru. Třetí Vsetín zdolal před vlastním publikem Benátky nad Jizerou 3:1 a přiblížil se Horácké Slavii na bod. Čtvrtou pozici si upevnila Jihlava, která v závěru otočila duel s Kolínem a zvítězila 3:2.

Hokejisté Litoměřic - ilustrační foto.

Litoměřice se radovaly už z desáté výhry za sebou. Proti Prostějovu, který držel sérii tří vítězství, otevřel skóre v čase 6:06 střelou z pozice mezi kruhy tísněný David Routa. V polovině utkání zvýšil z dorážky Marek Berka, ale Jestřábi rychle smazali ztrátu. Za 62 sekund snížil ve vlastním oslabení Petr Beránek a ve 33. minutě skóroval po přečíslení Jakub Babka.

Za 57 sekund vrátil Stadionu vedení druhým gólem v utkání Routa, který po přihrávce Patrika Marcela proměnil sólový únik. Ve 44. minutě vyrovnal v početní výhodě Petr Mrázek, ale v čase 51:33 rozhodl v přesilovce čtyř proti třem Jaroslav Kracík a výsledek dovršil 46 sekund před koncem při power play do prázdné branky Fin Riku Sihvonen.

Vsetín vykročil za čtvrtou domácí výhrou za sebou ve 48. minutě, kdy prolomil bezbrankový stav ve vlastním oslabení David Březina. V polovině třetí třetiny zvýšil Luboš Rob a na snížení Sebastiana Čederleho odpověděl 121 sekund před koncem Vít Jonák. Středočeši neuspěli poprvé po sérii tří výher.

Po sedmém vítězství za sebou sahal Kolín, ale nakonec v Jihlavě v závěru ztratil vedení 2:1. Domácí Dukla sice vedla od 6. minuty, kdy využil přesilovou hru Tomáš Havránek, Kozlové ale otočili stav ve druhé třetině. Ve 28. minutě vyrovnal David Šafránek a v čase 33:44 se trefil z pozice za pravým kruhem obránce Zdeněk Čáp. Konec utkání patřil týmu z Vysočiny. V 58. minutě vyrovnal Jakub Illéš a 11 sekund před koncem rozhodl druhým gólem v utkání Havránek, který se šikovně uvolnil přes Čápa a z mezikruží překonal i ruského gólmana Georgije Kuzněcova, který v první lize debutoval.

Třetí výhru z posledních čtyř zápasů si připsal Frýdek-Místek, který vyhrál na ledě Poruby 4:3 v prodloužení. Ostravané vedli po brankách Šimona Szathmáryho a Tomáše Gumana v 18. minutě 2:0, ale za 96 sekund snížil David Klimša a ve 25. minutě vyrovnal z trestného střílení Vladimír Svačina. V čase 37:43 vrátil Porubě náskok Tomáš Gřeš, prodloužení ale vynutil v 57. minutě Vít Christov, který 15 sekund před koncem nastavení dal i vítěznou branku.

Ústí nad Labem zvítězilo ve Vrchlabí 4:3, bodovalo počtvrté za sebou a potřetí z toho vyhrálo. Dvěma góly se na tom podílel Tomáš Urban a gólem se v dresu Slovanu uvedl další útočník Jiří Severa, který se vrátil na sever Čech z Havířova výměnou za ruského forvarda Jurije Žolobova.

Po šňůře čtyř porážek zabral Sokolov, který vyhrál v pražském Edenu nad Slavií 5:3. Dvěma góly přispěl k úspěchu Baníku Tomáš Šmerha a po třech bodech si připsal Jaromír Kverka (1+2) a obránce František Klejna (0+3).

32. kolo první hokejové ligy:
Jihlava - Kolín 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Branky: 6. a 60. T. Havránek, 58. Illéš - 28. D. Šafránek, 34. Čáp. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Beneš, Polák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 875.
Vsetín - Benátky nad Jizerou 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 48. D. Březina, 51. Rob, 58. Jonák - 53. Čederle. Rozhodčí: Jaroš, Marek - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000.
Poruba - Frýdek-Místek 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Szathmáry, 18. Guman, 38. Jenyš - 57. a 65. Cristov, 19. Klimša, 25. Svačina z trestného střílení. Rozhodčí: Koziol, Micka - Měkýš, Blažek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 519.
Litoměřice - Prostějov 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Branky: 7. a 34. Routa, 30. Berka, 52. Kracík, 60. Sihvonen - 31. P. Beránek, 33. Babka, 44. P. Mrázek. Rozhodčí: Skopal, Ondráček - Sedláček, J. Dědek. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.
Vrchlabí - Ústí nad Labem 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky: 17. Pochobradský, 34. Chrtek, 55. M. Voženílek - 2. a 34. T. Urban, 32. Severa, 38. O. Bláha. Rozhodčí: Pilný, Květoň - Roischel, Horažďovský. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 671.
Slavia Praha - Sokolov 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Branky: 40. P. Machač, 47. Hovorka, 56. Veber - 19. a 51. Šmerha, 5. Kverka, 27. Jurčík, 53. Prymula. Rozhodčí: Hucl, Šudoma - Kleprlík, Kráľ. Vyloučení: 7:4, navíc Žejdl (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 923.
Kadaň - Šumperk 0:5 kontumačně.