Vrchlabí - Sokolov 5:2Nováčci z Vrchlabí předstihli v čele první ligy Jihlavu

Hokejisté Vrchlabí vyhráli v dohrávce 14. kola první ligy doma nad Sokolovem 5:2 a posunuli se do čela tabulky o dva body před Jihlavu. Dukla, která má oproti nováčkovi ještě zápas k dobru, podlehla v duelu 9. kola doma Přerovu 2:4. Kladno v souboji o třetí pozici zdolalo na vlastním ledě v utkání 24. kola Porubu 3:2. Osmačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr v sedmém utkání za sebou nebodoval.

Ilustrační foto.

Vrchlabí vyhrálo pošesté v řadě - z posledních jedenácti duelů si připsalo jedinou porážku. Proti Sokolovu uspělo díky povedené úvodní třetině, v které získalo mezi 4. a 18. minutou vedení 3:0. Skóre otevřel obránce Ján Niko, potom se prosadili v přesilových hrách Tomáš Nouza a Ondřej Machala.

Ve druhém dějství vrátili Baník do hry Vojtěch Kropáček a Tomáš Rohan, který využil početní výhodu. V 58. minutě ale pečetil výhru nováčka Martin Heřman. Sokolov po sérii pěti vítězství už počtvrté v řadě nebodoval.

Jihlava po čtyrech výhrách padla

Jihlava neuspěla po čtyřech výhrách v řadě, Přerov naopak natáhl svou sérii na čtyři vítězství. Zubry dostal do vedení v 18. minutě obránce Josef Hrabal a v čase 23:19 zvýšil v přesilové hře Radek Číp. Po 39 sekundách třetí třetiny zkorigoval stav také v početní výhodě Josef Skořepa.

Ve 44. minutě v další přesilovce vrátil Přerovu dvoubrankový náskok Roman Pšurný a naději Jihlavě ještě vykřesal tři minuty před koncem Matěj Pekr. Pojistku hostů zařídil 51 sekund před koncem při power play do prázdné branky Jan Štefka.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL Jágr má na kontě z osmi utkání jedinou asistenci z prvního vystoupení v sezoně proti Jihlavě (7:5) z 16. prosince a v roce 2021 na bod čeká. Kladno s ním v sestavě ale bodovalo ve všech utkáních a sedm z nich vyhrálo.

Bezbrankový stav prolomil ve 23. minutě Tomáš Guman, ale hned za šest vteřin domácí o vedení přišli po brance Adama Rašky. V čase 33:11 vrátil Rytířům vedení Tomáš Pitule a ve 38. minutě v přesilovce pěti proti třem vyrovnal Petr Stloukal. Na gól Rostislava Marosze z 54. minuty už Ostravané nenašli odpověď.

Kladno bez americké posily

Kladno ještě nastoupilo bez své nové posily, amerického obránce Luca Snuggeruda, který má za sebou působení v AHL. V Evropě hrál za norský Stavanger a rakouský Innsbruck.

Už sedmou výhru za sebou vybojovala Třebíč, která zvítězila na ledě předposledního nováčka Šumperku vysoko 8:2 a posunula se na páté místo. Gólem a dvěma asistencemi k tomu přispěl Michal Vodný. Draci prohráli pošesté za sebou.

Třetí vítězství za sebou oslavil Vsetín, který zdolal pražskou Slavii 3:2. Valaši dvakrát dotáhli ztrátu a ve 47. minutě rozhodl v přesilové hře Jan Bartko. Staronový kouč Slavie Miloš Říha mladší si připsal ve druhém utkání první prohru, jeho tým nenavázal na pondělní domácí vítězství nad Havířovem 4:2.

Ústí nad Labem zdolalo Benátky nad Jizerou 5:4 v prodloužení. Doma Slovan poosmé za sebou bodoval a posedmé z toho vyhrál. Rozhodl o tom v čase 64:15 v přesilové hře Dominik Sklenář. Jedním gólem pomohl k úspěchu i sedmnáctiletý David Moravec, který nově vypomáhá Ústí z extraligové Mladé Boleslavi. Benátky prohrály osmý z posledních deseti duelů.

Prostějov zvítězil na ledě poslední Kadaně 9:2 a připsal si čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů. Dvěma góly a jednou asistencí k tomu přispěl Petr Mrázek, gól a dvě přihrávky zaznamenali David Bartoš, Tomáš Jandusem a tři asistence si připsal František Hrdinka.

Popáté za sebou nebodoval Frýdek-Místek, který prohrál v Litoměřicích 1:4. Za domácí dvakrát skórovali Marek Berka a Martin Procházka.

První hokejová Chance liga:
Dohrávka 8. kola:
Vsetín - Slavia Praha 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 21. L. Bednář, 38. Pechanec, 47. Bartko - 7. P. Kafka, 36. J. Novák. Rozhodčí: J. Ondráček, Šudoma - Otáhal, Hranoš. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Bez diváků.
Dohrávka 9. kola:
Jihlava - Přerov 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 41. Skořepa, 57. Pekr - 18. Hrabal, 24. Číp, 44. R. Pšurný, 60. Štefka. Rozhodčí: Jechoutek, Jaroš - Jindra, Hnát. Vyloučení: 6:9, navíc Hejcman (Přerov) 10 min. Využití: 1:2. Bez diváků.
Dohrávky 14. kola:
Vrchlabí - Sokolov 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)
Branky: 4. Niko, 10. Nouza, 18. O. Machala, 58. M. Heřman, 59. D. Chalupa - 23. V. Kropáček, 40. T. Rohan. Rozhodčí: Čáp, Pilný - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:7, navíc Přindiš (Sokolov) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Bez diváků.
Litoměřice - Frýdek-Místek 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 2. a 33. Berka, 20. a 60. Martin Procházka - 39. Šepelev. Rozhodčí: Souček, Šindel - Maštalíř, Coubal. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Bez diváků.
24. kolo:
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 5:4 v prodl. (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)
Branky: 12. Trávníček, 23. Severa, 47. D. Moravec, 60. M. Tůma, 65. D. Sklenář - 26. a 45. Gajda, 36. Čederle, 40. D. Špaček. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek - Kokrment, Juránek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Bez diváků.
Kadaň - Prostějov 2:9 (1:3, 1:4, 0:2)
Branky: 17. Houška, 37. Z. Zabloudil - 25. a 35. P. Mrázek, 8. T. Kaut, 12. Bartoš, 20. T. Jandus, 32. Hrníčko, 39. Matěj Novák, 54. Chlán, 56. Podlaha. Rozhodčí: Grech, Hucl - Sedláček, Kreuzer. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Bez diváků.
Šumperk - Třebíč 2:8 (0:4, 1:3, 1:1)
Branky: 25. Moučka, 50. P. Kratochvíl - 12. Malý, 14. Vodný, 17. Nedvídek, 20. Kowalczyk, 24. Šťovíček, 27. Nedbal, 39. M. Hrubec, 58. Bittner. Rozhodčí: Skopal, M. Dědek - Zedník, Kráľ. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Bez diváků.
Kladno - Poruba 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 23. Guman, 34. Pitule, 54. Marosz - 23. Raška, 38. Stloukal. Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Podrazil, J. Dědek. Vyloučení: 4:3, navíc Plekanec (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.