Pardubice B - Poruba 2:3Poruba vyhrála v Chrudimi nad Pardubicemi B a vede první hokejovou ligu o bod

Hokejisté Poruby vyhráli ve 23. kole první ligy v Chrudimi nad posledními Pardubicemi B 3:2 a vedou tabulku o bod před Třebíčí. Mají navíc stále dva zápasy k dobru. Horácká Slavia zvítězila doma nad Sokolovem 3:2 až po prodloužení. Zlín, který je po sestupu z extraligy až devátý, vyhrál v Praze nad předposlední Slavií 4:2.

Hokejisté Poruby. Ilustrační foto.

Poruba si připsala pátou výhru z posledních šesti zápasů. Záložní tým Pardubic naopak popáté za sebou prohrál a nezískal v této sérii ani bod. Dynamo přitom ve 12. minutě vedlo 2:0. Po 30 sekundách otevřel skóre Jakub Lichtag a ve vlastním oslabení zvýšil Michal Rouha. Po 46 sekundách druhé části se poprvé prosadili Ostravané díky Michalu Vachovcovi a rovněž v první minutě třetí třetiny vyrovnal v přesilové hře Roman Pšurný. Sedm minut před koncem rozhodl Dominik Hrníčko.

Třebíč vyhrála i dvanáctý domácí zápas v sezoně, přestože se Sokolovem dvakrát prohrávala. Baník poprvé skóroval v 9. minutě, kdy se prosadil Vít Jiskra. Po 150 sekundách druhé třetiny vyrovnal Václav Krliš, ale v úvodu závěrečného dějství vrátil Sokolovu vedení Ondřej Baláž. V 50. minutě vynutil v přesilové hře prodloužení Michal Vodný a v čase 64:39 rozhodl z trestného střílení Matěj Novák.

Třetí Litoměřice po sérii čtyř výher neuspěly a podlehly doma Prostějovu 1:3. Domácí se ujali vedení v 7. minutě díky brance Petra Tona a pro dvacetiletého syna sportovního ředitele Sparty a bývalého kanonýra Petra Tona staršího to byla ve 21. duelu v druhé nejvyšší soutěži první branka. Za Litoměřice sehrál pátý zápas po příchodu ze Sokolova.

V polovině úvodní části zahájil obrat Tomáš Jiránek a ve 23. minutě otočil stav David Ostřížek. Čtyři sekundy před koncem v oslabení při power play soupeře pojistil výsledek do prázdné branky Tomáš Jandus. Jestřábi zabrali po dvou porážkách.

Zlín dokázal zvítězit v pátém z posledních šesti duelů a stahuje ztrátu na celky před sebou. Od třetí místa jej dělí už jen pět bodů. Slavia se naopak trápí a připsala si čtvrtou porážku za sebou.

Už v čase 12:58 měla tříbrankové manko. Po 63 sekundách se radovali Berani po gólu Pavla Kubiše, v 8. minutě využil přesilovku pěti proti třem Antonín Honejsek a na 3:0 zvýšil Pavel Sedláček. V 17. minutě vrátil domácí do hry Tomáš Hanousek a potom až 43 sekund před koncem dostal v power play Slavii na kontakt Vladimír Růžička. V pokračující hře bez brankáře ale sebral v čase 59:42 Pražanům naděje Daniel Gazda.

Podařený vstup do utkání měl i Vsetín v Přerově, kde nakonec vyhrál 4:1. V 17. minutě vedl po brankách Petera Lichance, Danielse Berzinše a Jana Štefky 3:0. Za 40 sekund sice snížil Robert Černý, ale 72 sekund před koncem při power play do prázdné branky zpečetil vítězství Valachů Fin Riku Sihvonen.

Poprvé po čtyřech vítězstvích poznal hořkost porážky Frýdek-Místek, který podlehl na vlastním ledě Šumperku 3:5. Domácím nepomohly ani dvě trefy Vlastimila Dostálka, za vítěze si připsali po gólu a asistenci Matěj Svoboda a Lukáš Žálčík.

Dvanáctý Kolín oslavil teprve druhou výhru z uplynulých sedmi utkání, doma vyhrál nad Jihlavou jednoznačně 6:1. Šampion minulé sezony první ligy Dukla prohrála třetí z posledních čtyř zápasů. Za Kozly zaznamenal hattrick Matěj Morong a po třech bodech si připsali také Jan Veselý (1+2) a obránce Zdeněk Čáp (0+3).

23. kolo první hokejové Chance ligy:
Litoměřice - Prostějov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Ton - 11. Jiránek, 23. Ostřížek, 60. T. Jandus. Rozhodčí: Jaroš, Zavřel - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1070.
Třebíč - Sokolov 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 23. Krliš, 50. Vodný, 65. Matěj Novák z tr. střílení - 9. Jiskra, 42. O. Baláž. Rozhodčí: Skopal, Micka - Zídek, Roupec. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 702.
Přerov - Vsetín 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Branky: 18. R. Černý - 2. Hořanský, 6. Berzinš, 17. Štefka, 59. Sihvonen. Rozhodčí: Cabák, Rapák - Hanzlík, Komínek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1519.
Slavia Praha - Zlín 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Branky: 17. Hanousek, 60. V. Růžička - 2. Kubiš, 8. Honejsek, 13. P. Sedláček, 60. Gazda. Rozhodčí: Čáp, Wagner - Horažďovský, Otáhal. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 806.
Pardubice B - Poruba 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 1. Lichtag, 12. Rouha - 21. Vachovec, 41. R. Pšurný, 53. Hrníčko. Rozhodčí: Petružálek, Květoň - Jindra, Štofa. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 234.
Frýdek-Místek - Šumperk 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky: 25. a 47. Dostálek, 37. Hotěk - 1. Žálčík, 3. Jouza, 26. Matěj Svoboda, 45. Šuhaj, 60. L. Rutar. Rozhodčí: Bejček, Šudoma - Bezděk, Veselý. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 774.
Kolín - Jihlava 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Branky: 16., 23. a 57. Morong, 17. Korkiakoski, 42. Ouřada, 48. J. Veselý - 31. Fronk. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 7:7.Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 672.