Třebíč - Sokolov 3:2Třebíč po obratu se Sokolovem vede první ligu dál o sedm bodů

Hokejisté Třebíče vyhráli v 16. kole první ligy díky obratu v závěru doma nad Sokolovem 3:2 a vládnou tabulce nadále o sedm bodů před druhými Litoměřicemi, které zdolaly Ústí nad Labem 4:3. Po sérii sedmi porážek uspěla podruhé za sebou pražská Slavia, která na vlastním ledě zvítězila nad Prostějovem 4:1.

Hokejisté Třebíče dál vedou první ligu (archivní foto)

Třebíč musela o svou čtrnáctou výhru z patnácti utkání v této sezoně bojovat až do konce. V 5. minutě ji sice v přesilové hře dostal do vedení Michal Vodný, ale za 101 sekund také v početní výhodě vyrovnal Daniel Kružík a ve 24. minutě otočil stav ve prospěch Sokolova Vít Jiskra. V čase 58:48 jen dvě vteřiny po skončení přesilovky zahájil obrat Matěj Psota a 21 sekund před koncem rozhodl Martin Dočekal.

Litoměřice se po třech duelech bez bodu vrátily na vítěznou vlnu, na které se předtím držely sedm utkání. Stadion po 21 sekundách dostal do vedení Fin Riku Sihvonen, na což hned ve 3. minutě odpověděl Michal Trávníček. Litoměřicím ale patřila druhá třetina, kdy využily třikrát přesilovou hru. V pěti proti čtyřem skóroval Ondřej Procházka a při dvojnásobném oslabení soupeře Sihvonen a Josef Jícha.

Ústí nad Labem zdramatizovalo zápas ve třetí části také v početních výhodách. Nejdříve se ve hře pěti proti třem trefil podruhé v utkání Trávníček a ve 48. minutě snížil na 3:4 v klasické přesilovce Štěpán Bláha. Těsný náskok ale už domácí uhájili.

Slavia uspěla podruhé v řadě

Po sérii sedmi porážek, při kterých nezískala ani bod, uspěla podruhé pražská Slavia. Doma porazila Prostějov 4:1 a navázala na pondělní vítězství v Sokolově 4:3 po samostatných nájezdech. Jestřábi v osmém venkovním duelu v sezoně vůbec poprvé prohráli.

Slavia se ujala vedení ve 4. minutě díky Robinu Všetečkovi, v závěru první třetiny odpověděl Jan Kloz. V čase 22:46 vrátil Pražanům náskok Jaroslav Brož, v polovině závěrečné části pojistil vedení Patrik Kadeřávek a v 56. minutě dovršil výsledek Lukáš Žejdl.

Vsetín je třetí

Na třetí příčku se místo Prostějova posunul Vsetín, který vyhrál nad Kolínem 7:1. Pro Valachy to bylo páté vítězství z uplynulých sedmi duelů, ale doma zabrali po dvou porážkách.

Hostující Kozlové, kteří vstupovali do utkání se třemi výhrami z posledních čtyř venkovních vystoupení, se po 11 minutách hry radovali - skóre otevřel Jakub Petržilka. Za 20 sekund ale vyrovnal David Vítek a v 17. minutě poslal Valachy do vedení Adam Zeman. Ve druhé třetině skórovali David Březina a Lubomír Štach a po trefách opět Březiny, Daniela Klímka a Víta Jonáka utrpěl Kolín debakl.

Jihlava znovu slaví

I počtvrté za sebou vyhrála Jihlava, která sice od 37. minuty prohrávala doma se Šumperkem už 1:5, ale nakonec zvítězila 6:5 po samostatných nájezdech. Rozhodl o tom Tomáš Čachotský. V duelu padlo hned pět gólů v oslabení, tři z nich vstřelili hostující Draci.

Také třetí duel před staronovým trenérem Karlem Suchánkem, který nahradil Jiřího Šejbu, vyhrála Poruba. Na vlastním ledě zdolala Benátky nad Jizerou 3:1 a dvěma góly to zařídil Fin Markus Korkiakoski. Přerov zvítězil nad Frýdkem-Místkem 5:2, bodoval popáté za sebou a jen jednou v této sérii prohrál. Dvěma góly a asistencí k tomu pomohl Tomáš Šoustal.

Vrchlabí porazilo Havířov 2:0 díky brankám Ondřeje Rohlíka, který skóroval v oslabení, a Tomáše Kynčla. Gólman Jakub Soukup udržel díky 17 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto.

16. kolo první hokejové Chance ligy:
Slavia Praha - Prostějov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 4. Všetečka, 23. J. Brož, 51. Kadeřávek, 56. Žejdl - 19. J. Kloz. Rozhodčí: Hucl, Pilný - Hnát, Sedláček. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 870.
Vsetín - Kolín 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
Branky: 29. a 43. D. Březina, 12. Vítek, 17. A. Zeman, 35. Štach, 53. Klímek, 55. Gago - 12. Petržilka. Rozhodčí: Čech, Cabák - Komínek, Blažek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 2040.
Třebíč - Sokolov 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 5. Vodný, 59. Psota, 60. Dočekal - 7. Kružík, 24. Jiskra. Rozhodčí: Ondráček, Květoň - Zídek, Bělohlav. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1122.
Litoměřice - Ústí nad Labem 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Branky: 1. a 33. Sihvonen, 28. O. Procházka, 34. Jícha - 3. a 45. Trávníček, 48. Š. Bláha. Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta - Belko, Kotlík. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:2. Diváci: 1190.
Poruba - Benátky nad Jizerou 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 12. a 20. Korkiakoski, 60. Hrníčko - 4. D. Špaček. Rozhodčí: Koziol, Obadal - Hranoš, Konvička. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 459.
Vrchlabí - Havířov 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 7. O. Rohlík, 38. T. Kynčl. Rozhodčí: Zavřel, Veselý - Polák, Roischel. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 572.
Přerov - Frýdek-Místek 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky: 7. a 32. T. Šoustal, 8. Navrátil, 12. R. Pšurný, 24. Herman - 16. Peterek, 22. J. Adámek. Rozhodčí: Kostourek, Kubičík - Polonyi, Kleprlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 866.
Jihlava - Šumperk 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:4, 3:0 - 0:0)
Branky: 1. Skořepa, 40. Lichanec, 43. V. Brož, 49. Fronk, 57. Eliáš, rozhodující sam. nájezd Čachotský - 24. a 37. Vachutka, 10. Kratochvíl, 28. Žálčík, 30. Macuh. Rozhodčí: Úlehla, Marek - Vašíček, J. Dědek. Vyloučení: 9:12. Využití: 1:1. V oslabení: 2:3. Diváci: 1082.