Vítěz základní části první hokejové ligy Poruba porazila Jihlavu

Hokejisté Poruby už jako jistí vítězové základní části první ligy vyhráli v 48. kole v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 6:2 a náskok před Vsetínem zvýšili na 17 bodů. Druhý tým tabulky v pátek prohrál ve valašském derby ve Zlíně 3:4. Třetí Prostějov zdolal doma Kolín 3:2.

Trenér RT Torax Poruba Jiří Režnar

Poruba dosáhla na čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů. Prohrávala sice, když po 45 sekundách druhé části otevřel skóre Tomáš Havránek, ale do druhé přestávky už získala vedení 4:1. V čase 25:24 vyrovnal v přesilové hře Vít Christov, v 36. minutě se během 12 sekund prosadili Adam Sedlák s Lotyšem Frenksem Razgalsem a potom se trefil podruhé Christov. Na snížení Jonáše Jungwirtha odpověděl dvěma brankami Vojtěch Střondala. Dukla prohrála šestý z posledních osmi duelů.

Prostějov přerušil sérii čtyř výher Kolína a připsal si čtvrté vítězství z pěti uplynulých duelů. Vedení 2:0 zařídil Jestřábům Jan Veselý, který poprvé skóroval v čase 6:18 a v 13. minutě využil přesilovku. V závěru první části snížil v početní výhodě Jan Kloz, ale 69 sekund před koncem druhé části vrátil domácím v přesilové hře dvoubrankový náskok David Ostřížek. V 48. minutě zkorigoval výsledek Josef Skořepa.

V boji o záchranu si výrazně pomohla pražská Slavia, která vyhrála na ledě posledního Znojma 3:2. Posunula se z 13. na 12. pozici a před Orly, s nimiž na čtvrtý pokus v sezoně poprvé uspěla, má pětibodový náskok. Gólem a asistencí se podílel na čtvrté výhře Slavie z posledních šesti utkání Tomáš Knotek. Znojmo prohrálo čtvrtý z uplynulých pěti duelů.

Čtvrtá Třebíč vyhrála ve Frýdku-Místku 5:2 a uspěla v pátém z posledních sedmi kol. Hattrickem to zařídil Martin Dočekal, který si s 30 góly upevnil vedení v tabulce střelců a s 61 body z 48 utkání i prvenství v produktivitě. Frýdek klesl na 13. místo a před posledním Znojmem má stále náskok čtyř bodů.

Sedmý Přerov zvítězil v Chrudimi nad Pardubicemi B 4:3 a vyhrál deváté z posledních jedenácti utkání. Brankou a nahrávkou k tomu přispěli Lukáš Chludil a Tomáš Pospíšil.

48. kolo první hokejové Chance ligy:
Jihlava - Poruba 2:6 (0:0, 1:4, 1:2)
Branky: 21. T. Havránek, 49. Jungwirth - 26. a 38. Christov, 52. a 56. Střondala, 36. A. Sedlák, 36. Razgals. Rozhodčí: Zubzanda, Hucl - Belko, Malý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváci: 791.
Frýdek-Místek - Třebíč 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
Branky: 44. Walega - 2., 14. a 30. Dočekal, 10. Bittner, 34. Poizl. Rozhodčí: Obadal, Rapák - Štofa, Veselý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 1151.
Prostějov - Kolín 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 7. a 13. J. Veselý, 39. Ostřížek - 19. J. Kloz, 48. Skořepa. Rozhodčí: Bejček, Kubičík - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 1312.
Znojmo - Slavia Praha 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky: 48. E. Mareš, 52. T. Svoboda - 28. Všetečka, 45. T. Knotek, 49. J. Brož. Rozhodčí: Mejzlík, R. Svoboda - Rakušan, Vašíček. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 2024.
Pardubice B - Přerov 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)
Branky: 12. Rákos, 16. T. Urban, 59. T. Kaut - 5. Chludil, 16. D. Indrák, 44. Mácha, 58. T. Pospíšil. Rozhodčí: Wagner, Zavřel - Jindra, Maštalíř. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 383.
1.Poruba4829847162:103107