Vsetín - Prostějov 5:0Vsetín na úvod semifinále 1. ligy zvítězil, uspěla také Jihlava

Hokejisté Vsetína vstoupili do semifinále první ligy výhrou na Prostějovem 5:0. Gólem a asistencí se na tom podílel obránce Michal Hryciow. Doma uspěla také Jihlava, která zdolala Sokolov 3:2 v prodloužení. Rozhodl o tom v čase 64:20 útočník Josef Skořepa. Druhé zápasy sérií na čtyři vítězné zápasy se hrají na stejných místech v pondělí.

Radost hokejistů Vsetína. Ilustrační foto.

Druhý tým základní části Vsetín, který ve čtvrtfinále zdolal pražskou Slavii 3:2 na zápasy, při své třetí účasti v semifinále první ligy za sebou začal podařenou úvodní třetinou. V čase 10:34 otevřel skóre z dorážky po Hryciowově střele Matouš Venkrbec a za 79 sekund se po přihrávce Adama Hořanského zapsal mezi střelce sám Hryciow. Ve 27. minutě tečoval v početní výhodě Vít Jonák střelu Jiřího Říhy a zvýšil už na 3:0.

Po 49 sekundách třetí třetiny využil další početní výhodu Roman Vlach a v čase 57:29 dovršil výsledek David Březina. Jestřábi se při své první účasti v semifinále druhé nejvyšší soutěže od roku 2003 neprosadili. Brankář Jakub Málek si díky 24 úspěšným zákrokům připsal druhé čisté konto v letošním play off.

Jihlava je v semifinále první ligy nepřetržitě od roku 2014 s výjimkou účasti v extralize v sezoně 2017/18 a předloni zrušeného play off kvůli pandemii koronaviru. Loni při snaze o návrat mezi elitu prohrála ve finále s Kladnem až v sedmém zápase. Baník se mezi nejlepší čtyři druhé nejvyšší soutěže dostal poprvé v historii.

Dukla se ujala vedení po 102 sekundách díky brance Vítězslava Brože, ale hned za 63 sekund odpověděl Tomáš Jandus. Ve 29. minutě využil po pěti vteřinách přesilovou hru při vyloučení Filip Helt a vrátil Jihlavě náskok. V čase 48:42 ale při trestu Tomáše Čachotského vynutil nastavení Ondřej Jurčík. Nakonec se ale radoval tým z Vysočiny, když se prosadil z dorážky vlastní střely Skořepa.

Semifinále play off první hokejové Chance ligy - 1. zápasy:
Vsetín - Prostějov 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 11. Venkrbec, 12. Hryciow, 27. Jonák, 41. Roman Vlach, 58. D. Březina. Rozhodčí: Bejček, Micka - Bohuněk, Blažek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 4050.
Jihlava - Sokolov 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 2. V. Brož, 29. Helt, 65. Skořepa - 3. T. Jandus, 49. Jurčík. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 2001.