Vsetín - Poruba 2:1Vsetín po odvolání Stantiena zdolal lídra, Zlín rozdrtil Šumperk

Hokejisté Vsetína po odvolání kouče Romana Stantiena pod vedením dočasné trenérské dvojice Jiří Weintritt a Radim Kucharczyk porazili v 15. kole první ligy vedoucí Porubu 2:1. Druhá Třebíč se díky domácímu vítězství nad Přerovem 3:0 přiblížila Ostravanům na rozdíl bodu. Zlín po sérii tří porážek vyhrál doma nad Šumperkem vysoko 7:1.

Hokejisté Vsetína si poradili s Porubou (archivní foto)

Vsetín dosáhl teprve na druhou výhru z posledních devíti utkání. Poruba neuspěla po šesti vítězstvích, během kterých neztratila ani bod. Ve 4. minutě Valachy dostal do vedení Luboš Rob, ve druhé třetině sice odpověděl Roman Pšurný, ale v čase 51:15 rozhodl Fin Riku Sihvonen.

Třebíč vybojovala čtvrtou výhru z uplynulých pěti duelů. Přerov poprvé v sezoně vyšel naprázdno a celkově to byla ve 13. utkání pro Zubry šestá prohra. V čase 24:04 otevřel skóre obránce Antonín Bořuta, za čtyři minuty využil přesilovou hru Martin Dočekal a v závěrečné části ještě skóroval bek Lukáš Forman. Gólman Pavel Jekel udržel poprvé v ročníku čisté konto.

Děsivý moment

V 50. minutě utkání v Třebíčí jeden z diváků hodil petardu na trestnou lavici na hostujícího Roka Macuha. Slovinský útočník se skácel k zemi a po ošetření zamířil do šatny.

"Ve spolupráci s policií pracujeme na vyšetření incidentu. Na stadionu máme dostupnou techniku, která pomůže k odhalení viníka, i když z tipů některých diváků a ochranky už asi víme, kdo pyrotechniku použil," uvedl na facebookovém profilu třebíčského klubu marketingový manažer Daniel Šlapák.

"To, co se stalo v závěru, ke sportu vůbec nepatří. Od toho se všichni distancujeme. My si vážíme každého fanouška, ale takovýto člověk sem nepatří a já doufám, že už se tady neobjeví," řekl klubovému webu asistent trenéra Třebíče Jaroslav Barvíř.

Zlín i Jihlava vítězně

Zlín, který sestoupil po 42 letech z extraligy, si polepšil po nepodařeném úvodu sezony a dalším výpadku na sedm výher v 15. duelu. Po dvou gólech Beranů vstřelili Jiří Ondráček, Antonín Honejsek a Petr Mrázek, tři asistence zaznamenal Francouz Valentin Claireaux.

Jihlava porazila v Jindřichově Hradci Frýdek-Místek 4:1 a připsala si pátou výhru z posledních šesti zápasů. Ve svém prvním utkání v sezoně a celkově druhém v kariéře v soutěži k tomu přispěl třemi body za dvě branky a jednu přihrávku osmnáctiletý útočník Jonáš Jungwirth. Ještě lepší bilanci 2+2 měl Otakar Šik.

Slavia v sobotu doma díky výhře nad Třebíčí v druhém vystoupení pod novým trenérem Danielem Tvrzníkem ukončila sérii čtyř porážek a navázala na to v Sokolově, kde prohrávala 0:2, ale nakonec zvítězila 3:2 v prodloužení. Posunula se tak z posledního na 12. místo. V čase 64:18 rozhodl svým druhým gólem v utkání Tomáš Knotek.

Pardubice poslední

Na dno spadly Pardubice B, které podlehly v Litoměřicích 0:5. Gól a dvě asistence zaznamenal Lukáš Válek a dvakrát skóroval Jaroslav Kracík. Brankář Tomáš Král udržel první nulu v ročníku.

Ve druhém utkání za Prostějov na střídavý start z extraligového Kladna vychytal poprvé čisté konto Adam Brízgala a pomohl k výhře nad Kolínem 2:0.

15. kolo první hokejové Chance ligy:
Jihlava - Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 15. a 25. Jungwirth, 28. a 56. Šik - 31. Svačina. Rozhodčí: Květoň, Jaroš - Polák, Kotlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 550.
Vsetín - Poruba 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Rob, 52. Sihvonen - 26. R. Pšurný. Rozhodčí: Wagner, Rapák - Bohuněk, O. Veselý. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 2011.
Zlín - Šumperk 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)
Branky: 11. a 40. J. Ondráček, 22. a 27. Honejsek, 58. a 60. P. Mrázek, 34. Gago - 31. Průžek. Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1873.
Litoměřice - Pardubice B 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 32. a 50. Kracík, 5. Guman, 6. Chlubna, 21. Válek. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Belko, Baxa. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 1050.
Třebíč - Přerov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 25. Bořuta, 29. Dočekal, 44. L. Forman. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Komínek, Roupec. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 713.
Prostějov - Kolín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Jiránek, 58. Burian. Rozhodčí: Šudoma, Grygera - Blažek, Peluha. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 913.
Sokolov - Slavia Praha 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 28. Kružík, 30. Vrhel - 47. a 65. T. Knotek, 41. Žejdl. Rozhodčí: Petružálek, Čáp - Kokrment, Maňák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 703.