Sokolov - Benátky 1:5Vsetín vyhrál po nájezdech, Poruba v první lize padla v prodloužení

Hokejisté třetího Vsetína porazili v dohrávce 40. kola první ligy doma Vrchlabí 5:4 po samostatných nájezdech a zabrali po dvou porážkách. Přerov vyhrál na ledě Poruby 2:1 v prodloužení a díky šestému vítězství v řadě se posunul z 10. na 7. místo. Patnácté Benátky nad Jizerou zvítězily v dohrávce 39. kola v Sokolově 5:1, přesto jejich naděje na udržení zůstává při propastné ztrátě už je teoretická.

Vsetín po bezbrankové první třetině musel v druhé části dvakrát dohánět ztrátu. V čase 22:53 se jako první zapsal mezi střelce hostující David Chalupa. Ve 33. minutě sice vyrovnal Adam Hořanský, ale za 95 sekund vrátil Vrchlabí vedení v přesilové hře Pavel Mrňa. V čase 36:57 využil početní výhodu také Jiří Říha a stav otočil za 13 sekund Michal Hryciow.

Ve 45. minutě během 27 vteřin Mrňa a Denis Kusý poslali do vedení Vrchlabí. Necelých devět minut před koncem třetí třetiny vynutil prodloužení Roman Půček a v nájezdech byl jako jediný z deseti exekutorů úspěšný domácí Jan Berger.

Přerov při své vítězné šňůře už počtvrté rozhodl až v nastavení. V Ostravě se ujali Zubři vedení v 17. minutě díky brance Jakuba Hermana. Po 108 sekundách vyrovnal Michal Vachovec a hosté si zahráli šesté prodloužení z posledních osmi zápasů. V čase 64:13 zajistil Přervu další úspěch Jan Süss.

Benátky nad Jizerou oddalují definitivní jistotu sestupu do druhé ligy. Při započtení všech zbývající kontumací duelů s Kadaní, která ze soutěže odstoupila, mají nejblíže k Ústí nad Labem, ale jedná se o ztrátu 15 bodů a Středočechům zbývá už jen šest duelů. Přesto si dokázali vyšlápnout na pátý Sokolov.

V 16. minutě dostal hosty v přesilové hře do vedení Lukáš Pabiška a už za 57 sekund zvýšil Petr Wiencek. V polovině utkání upravil Adam Dlouhý na 3:0. V čase 33:22 sice ve výhodě pěti proti třem snížil Tomáš Vracovský, ale v závěrečné části pečetil výhru Benátek dvěma góly Adam Klapka, který v druhém případě proměnil trestné střílení.

První hokejová Chance liga:
Dohrávka 39. kola:
Sokolov - Benátky nad Jizerou 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 34. Vracovský - 47. a 55. z tr. střílení Klapka, 16. L. Pabiška, 17. Wiencek, 30. A. Dlouhý. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek - Belko, Baxa. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 374.
Dohrávky 40. kola:
Poruba - Přerov 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 42. Vachovec - 17. Herman, 65. Süss. Rozhodčí: Koziol, Marek - Měkýš, Komínek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 786.
Vsetín - Vrchlabí 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 3:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 33. Hořanský, 37. J. Říha, 38. Hryciow, 52. R. Půček, rozhodující sam. nájezd Berger - 34. a 45. Mrňa, 23. D. Chalupa, 45. Kusý. Rozhodčí: Skopal, Ondráček - Hranoš, Blažek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).