Česko - Švýcarsko 4:1České hokejistky vyhrály na úvod EHT ve Falunu nad Švýcarskem

České hokejisty vstoupily do turnaje Euro Hockey Tour ve švédském Falunu výhrou 4:1 nad Švýcarskem. Dvěma góly se na tom podílela Sára Čajanová. Další zápas čeká svěřenkyně kanadské trenérky Carly MacLeodové v pátek proti Finsku.

Český hokejový tým žen na starším snímku

Čajanová se prosadila poprvé po 165 sekundách hry, kdy otevřela skóre. Ve 26. minutě sice vyrovnala Vanessa Schaeferová, ale v čase 34:16 vrátila českému týmu vedení Tereza Vanišová. Po pěti minutách závěrečné části neproměnila Natálie Mlýnková trestné střílení. V 56. minutě už zvýšila Čajanová a výsledek ještě zpečetila Kateřina Mrázová.

Turnaj Euro Hockey Tour žen ve Falunu (Švédsko):
Česko–Švýcarsko 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 3. a 55. Čajanová, 35. Vanišová, 58. Mrázová – 26. Schaeferová
Švédsko - Německo 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se odehraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Chybět nebude ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.