Färjestad je ve Švédsku nečekaně krok od vyřazení. Tomášek byl u rekordu, jeho gól ale nepomohl

Hokejisté Färjestadu v sestavě s českým reprezentačním útočníkem Davidem Tomáškem jsou ve čtvrtfinále play off švédské ligy nečekaně krok od vyřazení. Vítěz základní části si v pondělí krátce před půlnocí připsal třetí porážku s Rögle, když utkání rozhodl ve třetím prodloužení v čase 108:39 americký obránce Michael Kapla. Favoritovi nepomohl ani první Tomáškův gól v play off. Nejlepší střelec základní části ve 29. minutě otevřel skóre zápasu.

Trenér Radim Rulík a útočník David Tomášek na tréninku hokejové reprezentace, ilustrační foto.

Fanoušci ve vyprodané Catena areně viděli v pondělí čtvrtý nejdelší zápas v historii soutěže.

Rögle v kádru s českým brankářem Petrem Kváčou, který v play off kryje záda jedničce Christofferu Rifalkovi, skončilo v dlouhodobé části až deváté. V předkole play off ale vyřadilo 2:0 na zápasy Timru a teď přehrává i jedenáctinásobného švédského šampiona. Rögle vyhrálo oba úvodní zápasy na ledě Färjestadu, a teď uspělo i doma, senzační postup může stvrdit ve středu.

Färjestad doufá, že jako první tým ve švédské lize dokáže otočit sérii ze stavu 0:3. „Vím, že spousta lidí teď říká, že se to ve Švédsku ještě nikdy nestalo. Jednou to ale přijde a my věříme, že teď,“ řekl obránce Magnus Nygren deníku Aftonbladet. Třiatřicetiletý bek podobný obrat zažil před dvěma lety v dresu Davosu ve čtvrtfinále play off švýcarské ligy proti Rapperswilu.