Hlavní obsah

Hrůza ruského gólmana pokračuje. Po zatčení skončil v nemocnici, pak deportace za polární kruh

4. 7. 2022 10:07

Osud hokejového brankáře Philadelphie Flyers Ivana Fedotova dostává stále chmurnější kontury. Podle zpráv ruské agentury TASS byl gólman převezen daleko za polární kruh do Severomorsku, odkud má být vyslán k vojenské službě na souostroví Nová Země v Severním ledovém oceánu.

Foto: Yuri Kuzmin/KHL

Brankář Ivan Fedotov v dresu ruské hokejové reprezentace.Foto: Yuri Kuzmin/KHL

Článek

Právník ruského reprezentanta Alexei Ponomarev sice na dotaz serveru Championat.ru informaci nepotvrdil, nicméně jiné vysvětlení neposkytl.

25letý gólman byl v pátek zadržen v Petrohradu během rozhovoru pro MatchTV, a to z iniciativy vojenské prokuratury kvůli údajnému vyhýbání se vojenské službě.

Podle svědků i dostupných záběrů Fedotov nekladl odpor a nechal se převést na vojenský úřad. Zde se mu ale podle jeho právníka udělalo nevolno, měl bolesti žaludku s podezřením na otravu. Následně byl převezen do nemocnice, kam za ním nesměl jak právní zástupce, tak nikdo z rodiny. Podle právníka Ponomareva měl hokejista dostat blíže nespecifikované injekce.

Stříbrný medailista z letošní olympiády v Pekingu byl podle serveru sports.ru už v neděli z nemocnice odvezen vojenskou policií. Podle jeho právního zástupce měl být údajně transportován zhruba 1350 kilometrů na sever od Petrohradu, do Severomorsku v Murmanské oblasti.

Po pár hodinách ale právník sám svoji informaci zpochybnil s tím, že celá věc není úplně jasná. Agentura TASS nicméně informovala, že Fedotovovou příští destinací má být Nová Země. Tedy drsné souostroví v Severním ledovém oceánu, které se „proslavilo" zejména coby dějiště testů jaderných výbuchů. V šedesátých letech zde explodovala třístupňová termonukleární puma Car-bomba, nejsilnější zbraň, která byla v historii lidstva odpálena.

V souvislosti s Fedotovem se v Rusku také spekulovalo o jeho možném nasazení do bojů na Ukrajině. Za vyhýbání se vojenské službě mu také hrozí dva roky vězení.

Vítězi Gagarinova poháru s CSKA, jenž podepsal roční smlouvu s Philadelphií, se tak sen o NHL a další hokejové kariéře nejspíš bortí před očima. Čekají na něj podle všeho krušné časy.

Reklama

Sdílejte článek