Jašek je třináctý v produktivitě finské hokejové ligy

Český hokejový útočník Lukáš Jašek z Pelicans Lahti je třináctý v produktivitě finské ligy. Pětadvacetiletý odchovanec Třince, který bude reprezentovat tento týden na Švédských hrách v Malmö, si připsal ve 47 zápasech 34 bodů za 16 branek a 18 asistencí.

Útočník Lukáš Jašek v dresu Vancouveru, který ho v roce 2015 draftoval v šestém kole.

Brankář Marek Langhamer z Ilvesu Tampere je s úspěšností zákroků 92,70 procenta druhý. Lepší je pouze Daniel Lebedeff z Hämeenlinny (92,73). S průměrem 1,82 obdržené branky na zápas je Langhamer třetí za Rusem Arťomem Zagidulinem z Lukko Rauma (1,75) a Roopem Taponenem z IFK Helsinky (1,78). Se sedmi čistými konty je Langhamer nejlepší v lize.

Produktivitu vede Kanaďan Michael Joly z Hämmenlinny se 49 body za 21 gólů a 28 přihrávek ze 48 utkání. Druhý Jori Lehterä z Tappary Tampere i třetí Jerry Turkulainen z Jyväskylä na něj ztrácejí pět bodů.

Individuální statistiky finské hokejové ligy:
Kanadské bodování:
1. Joly (Hämeenlinna) 48 zápasů/49 bodů (21 branek + 28 asistencí)
2. Lehterä (Tappara Tampere) 46/44 (9+35)
3. Turkulainen (Jyväskylä) 48/44 (8+36)
4. Rissanen (KalPa Kuopio) 45/42 (12+30)
5. S. Hjalmarsson 44/42 (12+30)
6. Holmström (oba Sport Vaasa) 46/40 (13+27)
7. Joona Ikonen 45/39 (20+19)
8. Kontiola (oba Ilves Tampere) 45/39 (10+19)
9. Niku (Jyväskylä) 46/37 (9+28)
10. Gregoire (Lukko Rauma) 46/36 (10+26)
...
13. Jašek (Pelicans Lahti) 47/34 (16+18)
Další čeští hokejisté:
M. Kovařčík 41/16 (4+12), Zábranský 47/10 (3+7), O. Kovařčík (všichni Jukurit Mikkeli) 25/9 (3+6), T. Pavelka (Lukko Rauma) 42/8 (2+6), Mašín (Ilves Tampere) 32/7 (4+3), Kantner (KalPa Kuopio) 5/4 (1+3), Werbik (SaiPa Lappeenranta) 12/1 (0+1), J. Málek (Ilves Tampere) 17/1 (0+1), Bartošák (Pelicans Lahti) 29/1 (0+1), Machovský (KalPa Kuopio) 13/0, N. Malík (KooKoo Kouvola) 18/0, Langhamer (Ilves Tampere) 31/0.
Brankáři:
Patrik Bartošák (Pelicans Lahti) odchytal ve 29 zápasech 1628:37 minut, inkasoval 55 branek, průměr má 2,03 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 91,55 procenta a dvakrát udržel čisté konto.
Marek Langhamer (Ilves Tampere) odchytal v 31 zápasech 1815:53 minut, inkasoval 55 branek, průměr má 1,82 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 92,70 procenta a sedmkrát udržel čisté konto.
Nick Malík (KooKoo Kouvola) odchytal v 18 zápasech 1051:13 minut, inkasoval 43 branek, průměr má 2,85 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 88,69 procenta.
Jakub Málek (Ilves Tampere) odchytal v 17 zápasech 951:09 minut, inkasoval 38 branek, průměr má 2,40 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 90,31 procenta a jednou udržel čisté konto.
Matěj Machovský (KalPa Kuopio) odchytal v 13 zápasech 693:50 minut, inkasoval 30 branek, průměr má 2,59 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 87,80 procenta.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.