Start z říše snů! Kapitán české reprezentace zazářil hned v úvodním zápase sezony

Kapitán české hokejové reprezentace Roman Červenka začal svou sedmou sezonu ve švýcarské lize nejlépe, jak mohl. Povzbuzen ziskem bronzové medaile na mistrovství světa se v dresu Rapperswilu blýskl v úvodním zápase proti Curychu dvěma body za gól a asistenci.

Roman Červenka v obležení fanoušků po příletu z MS.

V loňské sezoně se ve švýcarské nejvyšší lize NLA stal nejproduktivnějším hráčem a hned v úvodním zápase sezony nové směle vykročil za obhajobou tohoto postu. V minulém ročníku nasbíral 64 bodů v 52 zápasech, a proti Curychu zvládl hned bodově navázat.

Ve druhé třetině krásnou střelou z otočky zvyšoval na 3:1 a deset minut před koncem zápasu asistoval u branky Dominica Lammera, který završil skóre na konečných 4:1. Rapperswil si tak na úvod sezony připsal cenný skalp švýcarského vicemistra.

Další zápas sehrají hráči Rapperwilu v neděli na ledě Klotenu.