Straka přispěl k nečekanému vyřazení hokejistů Chimiku

MOSKVA

Útočník Josef Straka pomohl dvěma přihrávkami hokejistům Čerepovce otočit rozhodující pátý zápas osmifinále ruské ligy na ledě favorizovaného Chimiku Moskevská oblast. Třináctý tým základní části v pondělí zvítězil nad čtvrtým celkem tabulky 3:2 a ve čtvrtfinále narazí na vítěze dlouhodobé části Ufu.

Chimik, jehož dres obléká Jan Bulis, vedl po dvou třetinách 2:1. Ve 47. minutě však po Strakově asistenci vyrovnal Trubačjov a dvanáct sekund před koncem dal opět za přispění českého útočníka vítěznou branku Kuklev.

Až v pátém utkání vybojoval postup obhájce titulu Magnitogorsk, který zdolal 4:1 Nižněkamsk i s pomocí jedné asistence Jana Marka. Další soupeřem Metallurgu bude Dynamo Moskva, které vede trenér Vladimír Vůjtek. Zbylé čtvrtfinálové dvojice tvoří CSKA Moskva - Kazaň a Jaroslavl - Petrohrad.

Rusko - osmifinále play-off, 5. zápasy
Magnitogorsk - Nižněkamsk 4:1 (za domácí Marek 0+1), konečný stav série 3:2; Petrohrad - Spartak Moskva 4:0, konečný stav série 3:2; Chimik MO - Čerepovec 2:3 (za hosty Straka 0+2), konečný stav série 2:3.
Čtvrtfinálové dvojice: Ufa - Čerepovec, Magnitogorsk - Dynamo Moskva, CSKA - Kazaň, Jaroslavl - Petrohrad.