Budějovický Hudec přispěl dvěma góly k porážce Pardubic

Č. BUDĚJOVICE

Poprvé v sezóně vyprodaná Budvar Aréna viděla další vítězství hokejistů Českých Budějovic, kteří výhrou 5:2 nad Pardubicemi potvrdili vedoucí pozici v extralize. Dvěma góly se v pátek na pátém vítězství Jihočechů po sobě podílel Michal Hudec.

Domácí v úvodu přestáli oslabení po faulu Brabence a vzápětí vyzkoušel brankáře Lašáka Hübl. Mnohem nebezpečnější akci však při vyloučení Květoně předvedl hostující Mrázek, který využil Sailerovu chybu a střelou ze tří metrů nechal vyniknout gólmana Turka. Po bekhendu obránce Gřegořka najíždějícího z levé strany marně před Lašákem doráželi Brabenec a Hudec, neujala se ani střela Šimánka z prostoru mezi kruhy.

Navzdory mnoha šancím skončila první třetina bez branek a také vyloučení kapitána Sýkory v úvodu druhého dějství ještě Pardubičtí přežili, ale při trestu Šedy už budějovický nápor neustáli. Hüblovo nahození vtipně tečoval Hudec mezi brusle bezmocného Lašáka a otevřel skóre. O dvě minuty později hosté podcenili Tomanův dlouhý pas, který na modré převzal Nedorost a z jeho přihrávky zvýšil najíždějící Šimánek na 2:0.

V polovině zápasu při hře čtyři na čtyři rozhodčí signalizoval další trest pro domácí, ale neudělil ho, neboť z těžkého úhlu se bekhendem prosadil Mrázek. Už za pouhých 33 sekund ale znovu pojistil náskok Budějovic Vydarený, jenž využil přihrávku za brankou dobře pracujícího Kotrly a vymetl pravý růžek. Do přestávky stačil ještě snížit dělovkou z dálky kanonýr Sýkora.

Ve třetí třetině měl obrovskou příležitost domácí Kotrla, dráhu vystřeleného kotouče ale v rozhodujícím okamžiku změnil obránce Šeda. Následně ohrozil Lašáka dvakrát po sobě Hübl, ale neuspěl. Při třetím pokusu však našel lépe postaveného Hudce a ten se přesně trefil mezi betony pardubického brankáře. Na konečných 5:2 zpečetil skóre Vak, který si odpykal desetiminutový trest a hned při prvním střídání bekhendem skóroval za přispění Sailera, který mu poslal puk pod padajícím Šedou.

Mountfield České Budějovice - Moeller Pardubice 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. M. Hudec (V. Hübl), 28. Šimánek (V. Nedorost), 31. Vydarený (Kotrla), 47. M. Hudec (V. Hübl), 51. Vak (Sailer) - 31. F. Mrázek (Tvrdík), 39. P. Sýkora (Snopek). Rozhodčí: Šindler - Bláha, Pešek. Vyloučení: 8:6, navíc Vak - P. Sýkora oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6421 (vyprodáno).
České Budějovice: Turek - Macháček, Gřegořek, Posmyk, Vydarený, Toman, Kutlák, Mucha - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Kotrla, Vak, Veselý - Šimánek, V. Nedorost, Sailer - Gulaš, Květoň, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Pardubice: Lašák - M. Čech, M. Šeda, Snopek, Havíř, Linhart, Čáslava, Koma - F. Mrázek, Tvrdík, Ondřej - P. Sýkora, Rolinek, Pivko - Kolář, Koukal, Starý - Čaloun, Blažek. Trenéři: Říha a Rohlík.