Hlavní obsah

Daňo nebyl lakomý s pukem a Kacetlovu bolest zmírnila úspěšná trenérská výzva

Úspěšná trenérská výzva třinecké střídačky rušící vyrovnání domácích na 3:3 prakticky rozhodla o osudu prvního finálového utkání extraligového play off, které obhájce titulu vyhrál v Hradci Králové 4:2. Oceláři výsledek pečetili 39 vteřin před koncem při power play domácích.

Foto: David Taneček, ČTK

Hráči Třince oslavují vyhrané utkání.

Článek

Mountfield se před vyprodaným hledištěm v 56. minutě předčasně radoval, když Perret umístil puk mezi Kacetlovy betony. Soupeř si okamžitě vyžádal coach challenge a dosáhl odvolání branky. „Zřejmě tam byl faul na brankáře, proto nemohl gól platit, alespoň takhle nám to rozhodčí vysvětlili," říkal smířeně domácí trenér Tomáš Martinec.

Oceláři zaregistrovali, že střet s nohou rozjetého Jergla v brankovišti odnesl Kacetl tou nejnepříjemnější mužskou bolestí a nemohl pořádně chytat. „Od našeho videokouče to byla skvělá práce, skutečně tam došlo ke kopnutí, byť neúmyslnému, do rozkroku brankáře," mínil třinecký trenér Zdeněk Moták.

Hradec Králové při svém historicky prvním vystoupení ve finále předtím smazal dvougólové manko. „Zase se projevil výborný charakter mužstva, které se rve za všech okolností a nikdy nic nevzdává," těšilo domácího kapitána Radka Smoleňáka, jenž ale litoval, že všechno přišlo vniveč.

Foto: David Taneček, ČTK

Radek Smoleňák z Hradce Králové se raduje z gólu proti Třinci, vpravo Radovan Pavlík.

Skutečně za stavu 2:2, ve chvíli největšího hradeckého tlaku přišla osudná ztráta puku a bleskové třinecké přečíslení. „Nebyli jsme horším týmem, Třinec ale je nebezpečný tím, že z každé naší chybičky něco vytěží," připustil autor první hradecké branky Kevin Klíma.

„Když jsme se po druhém obdrženém gólu rychle vrátili do zápasu, konečně jsme dostali do hry maximum energie a řekl bych, že i zaslouženě přišlo vyrovnání. Jenže pak jsme, možná i z přemíry snahy, udělali jednu chybu navíc," připouštěl Martinec. „Hradec možná hrál víc s pukem, ale my vyšli ze zajištěné obrany a počkali si na příležitost skórovat," říkal třinecký útočník Marko Daňo, jenž připravil oba góly pro Voženílka, tedy i ten vítězný.

Foto: David Taneček, ČTK

Zprava Daniel Voženílek a Marko Daňo z Třince oslavují gól.

„Přemýšlel jsem, co udělat s pukem na holi, ale nejsem lakomý a nejlepším provedením byla ta přihrávka na Vožucha," líčil král střelců základní části, jenž v play off skóroval pouze jednou, ale už rozdal šest asistencí. „Dělám maximum pro tým. Jde mi o mistrovský pohár, ne o nějakou individuální trofej," uvedl Daňo, podle nějž se Třinec musí dál pečlivě držet hry ze zabezpečené obrany.

Mountfield se chce ale držet účinného stylu postaveného na rychlém bruslení. „Chtěli jsme dělat soupeři potíže pohybem, ale vycházelo to jen občas. Příště to bude chtít ještě větší důraz před brankou a už bychom si potřebovali i pomoct přesilovkou," přiznal Klíma.

Reklama

  2 : 1 Hradec Králové - Sparta 2 : 1 dohráno
20231130T18 : 00:00+0100
Hradec Králové vs. Sparta
Hradec Králové vs. Sparta
Hradec Králové
Sparta
  2 : 1 Pardubice - Vítkovice 2 : 1 dohráno
20231130T18 : 00:00+0100
Pardubice vs. Vítkovice
Pardubice vs. Vítkovice
Pardubice
Vítkovice
  Třinec - České Budějovice dnes 17 : 00
20231201T17 : 00:00+0100
Třinec vs. České Budějovice
Třinec vs. České Budějovice
Třinec
České Budějovice
  Plzeň - Mladá Boleslav dnes 17 : 30
20231201T17 : 30:00+0100
Plzeň vs. Mladá Boleslav
Plzeň vs. Mladá Boleslav
Plzeň
Mladá Boleslav
  Kladno - Litvínov dnes 18 : 00
20231201T18 : 00:00+0100
Kladno vs. Litvínov
Kladno vs. Litvínov
Kladno
Litvínov
  Olomouc - Liberec dnes 18 : 00
20231201T18 : 00:00+0100
Olomouc vs. Liberec
Olomouc vs. Liberec
Olomouc
Liberec
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •