Do čela extraligy se dostalo Znojmo, na dně zůstává Slavia

Novým lídrem hokejové O2 extraligy jsou Znojemští Orli. Ti ukončili sérii čtyř vyhraných zápasů Vítkovic. Skóre v Ostravě otevřel už po 41 vteřinách Selingr, a ačkoliv po čtyřech minutách Burger vyrovnal, zbytek zápasu patřil znojemským. Brankář Trvaj bývalým spoluhráčům další branku nedopřál, vítězný gól Znojma vstřelil v 25. minutě Roman Erat.

Střídačka hokejistů Znojma.

Pražská Sparta v desátém kole soutěže porazila doma Karlovy Vary. O vítězství přitom sparťané rozhodli už po úvodních devíti  minutách, kdy si vypracovali po trefách Štrby, Langhammera a Sivka tříbrankový náskok. Za hosty dokázal až po polovině utkání snížit Procházka, na konečných 4:1 upravil šest minut před koncem Kratěna.

Do čela tabulky se mohly opět vrátit České Budějovice, jenže to by nesměly prohrát v Pardubicích. Východočeši nasázeli Mountfieldu už v první třetině tři branky. Hudec pak sice snížil, jenže druhá branka Tvrdíka a trefa Blažka pomohly Pardubicím k průniku mezi elitní osmičku.

Dva ze tří nejhorších celků extraligy se utkali v Kladně, kde domácí hostili Vsetín. Branka moravského celku byla od začátku zápasu pod palbou domácích borců, gólmana Štefla ale překonal až pár vteřin před první sirénou Martin Ševc. Od druhé třetiny měli více ze hry vsetínští, jenže výtečný Orct zůstal bez obdržené branky. Kladenské fanoušky definitivně uklidnila až branka Martina Procházky osm minut před koncem.

Vyrovnaný stav 1:1 zápasu mezi Plzní a Třincem trval až do 49. minuty. Pak hostující Kudrna využil přesilovou hru a od té chvíle to byl třinecký zápas. Za oceláře se postupně trefili ještě Tomas a při power play domácích Kolusz.

Čtyřiapadesát minut museli fanoušci v Litvínově čekat na branky. Sotva se za hostující Slavii dokázal prosadit David Hruška, odpověděli domácí po 80 vteřinách brankou Martina Jenáčka. Rozhodnout nakonec museli až samostatné nájezdy, vítěznou trefu obstaral veterán Ivo Prorok.