Domácí neporazitelnost Liberce trvá

LIBEREC

Takřka vyprodaná Tipsport Arena viděla v pátek vítězství Liberce nad Zlínem. Domácí rozhodli dvěma góly v rozmezí 24 sekund v závěru druhé třetiny a prodloužili od začátku sezóny trvající neporazitelnost na domácím ledě.

Úvod zápasu, který řídil Švéd Andersson, přinesl čtyři vyloučení. V 8. min. ujel hostující Kašpařík a po chladnokrevné kličce gólmanu Šindelářovi poslal puk do prázdné branky - 0:1. O chvíli později hráči Hamé znovu dopravili kotouč do liberecké sítě, ale rozhodčí gól neuznal. Poté šel na trestnou lavici autor zlínské branky a Pletka po Procházkově přihrávce z dálky prostřelil Murína.

Uprostřed druhé části hosté chybovali při rozehrávce a Víšek prudkou střelou dostal Bílé Tygry poprvé do vedení. Hostům se povedlo srovnat zásluhou šikovného zakončení Lešky, ale závěr třetiny patřil jasně domácím. Klimenta se v pádu a z otočky krásně trefil pod horní tyčku a za necelou půlminutu zvýšil Pletka na 4:2, když sudí gól potvrdil až po poradě s videorozhodčím. Závěrečné dějství nabídlo spoustu přesilovek na obou stranách, Liberec neproměnil ani dvojitou početní výhodu. Přesto si s přehledem uhlídal dvoubrankový náskok.

Bílí Tygři Liberec - Hamé Zlín 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Pletka (S. Procházka), 31. Víšek, 39. Klimenta (Krstev), 39. Pletka (Šachl) - 8. Kašpařík (Nosek), 37. Leška. Rozhodčí: Andersson (Švéd.) - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:0. Diváci: 6325.
Liberec: Šindelář - Moravec, Jiruš, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Rýgl, Kočí - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Pletka, Šachl, S. Procházka - O. Hruška, Pabiška, Tomajko. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.
Zlín: Murín - Hamrlík, Lučka, Nosek, Zubíček, Horáček, L. Galvas, Vosátko, A. Novotný - Rachůnek, Leška, Kubiš - Melenovský, Kašpařík, Záhorovský - Kristek, M. Čech, Mokrejš - Kovář, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.