Doufali jsme, že gól platit nebude, připustil jediný střelec Sparty Najman

V úvodní minutě třetí třetiny šestého semifinále hokejové extraligy dokázal jako první odčarovat kouzlo skvěle chytajících gólmanů, když po chybě obránce Šenkeříka nedal domácímu Ondřeji Kacetlovi šanci. Ondřej Najman poslal Spartu do vedení 1:0 a zdálo se, že Třinec už nenajde odpověď. Sparťané ale poslední momenty šestého utkání podcenili a v poslední vteřině jim sen o postupu do finále sebral nečekanou střelou zpoza branky Daniel Voženílek.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Třinec–Sparta, Oceláři se radují z vyrovnání série.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off: 6. zápas Třinec - Sparta1/12

Dílo zkázy pro Pražany v prodloužení dokonal David Cienciala, který tečoval střelu obránce Adámka a rozhodl o tom, že druhého finalistu určí až sobotní sedmý zápas.

Ondřeji, je těžké takto ztracený zápas skousnout?

Odehráli jsme úžasné utkání, nechali jsme tam všechno. Odmakali jsme ho a Třinec byl jen šťastnější.

Jste z toho smutný, naštvaný nebo jaký pocit převládá?

Nic z toho. Je to prostě 3:3 na zápasy, není vůbec konec. V sobotu se ukáže, kdo je lepší tým. Hrozně se na to těším.

Třinec–Sparta, domácí Voženílek v poslední sekundě základní hrací doby vyrovnal.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ztratili jste ale tři zápasy po sobě. S vaší psychikou to nic nedělá?

Není to úplně nejlepší, ale co se dá dělat? Začneme zase od nuly, rozhodne jeden zápas.

Doufali jste na střídačce, že sudí po kontrole záznamu rozpaží a Voženílkův srovnávací gól neuznají?

Trochu jsme doufali, že ho neuzná. Ale s tím nic neuděláte. Snažíme se to neřešit. Prostě ho uznal. Hraje se až do poslední sekundy a oni toho využili.

Třinec dokonale prověřuje psychickou odolnost vašeho týmu, souhlasíte?

Já myslím, že nejsme jediní. Oni už pár let prověřují víc týmů.

Třinec–Sparta 0:1 (41. O. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kdybychom odmysleli poslední sekundu a inkasovaný gól, tak jste odehráli takticky velmi dobrý zápas. Mnohem lepší než ty poslední dva ztracené, souhlasíte?

Ano. Hráli jsme výborně. Oproti předchozím utkáním jsme měli od začátku výborný pohyb, díky tomu nám i forčekink ve středním pásmu šel mnohem líp než předtím. Jenom jsme dali méně gólů než soupeř. V sobotu do toho musíme vlítnout od první sekundy, jít střídání za střídáním, stejně jako dnes. Pokud to doma odehrajeme jako tady, tak se o nás nebojím.

Od čeho se odpíchnete?

Určitě od dobrého pohybu, co jsme tu měli. Plus obětavost, tlak do brány, trefili jsme několik tyček. Taky Kovárna (brankář Jakub Kovář) zachytal výborně. Jak říkám, pokud v sedmém zápase zahrajeme stejně, není se čeho bát.

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Sparta Praha 2:1 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec si v minulých utkáních hodně pomáhal blokováním střel, nyní jste v tom byli neméně dobří. Je i tohle cesta?

Kluci v tomhle odvádí neskutečnou práci, skáčou do střel po hlavě. Bojují pro tým. Nikdo totiž není víc než tým. My víme, že v sobě máme hroznou sílu, a věřím, že to v sobotu urveme.

Hraje se už ve 13 hodin kvůli nedělnímu florbalovému finále. Je to velký nezvyk?

Nedá se nic dělat. Pro oba týmy je to stejné. Nebudeme se na nic vymlouvat.