Drama v předkole u konce. Liberec, Vítkovice i Boleslav jsou ve čtvrtfinále

Drama až do posledního okamžiku nabídly tři série předkola Tipsport extraligy, které musel rozhodnout za stavu 2:2 na zápasy až závěrečný duel. K již jistým Pardubicím si jako druhý tým zajistily postup do čtvrtfinále Vítkovice, které si poradily s Olomoucí 3:1 a celou sérii tak vyhrály 3:2 na zápasy. Postup slaví i Mladá Boleslav, která zvítězila v Plzni 3:2. Liberec porazil Kometu 6:1 a také jde dál. Složení čtvrtfinále: Hradec Králové - Mladá Boleslav, Třinec - Vítkovice, České Budějovice - Pardubice, Sparta - Liberec.

Liberecký Ordoš pálí na brněnskou branku

Nejzajímavější okamžiky první třetiny mezi Vítkovicemi a Olomoucí se vešly do necelé minuty. Nejdříve se před domácí brankou nejrychleji zorientoval hostující Tomeček a šťastným odrazem o Stezkovy betony poslal Kohouty do vedení. Ti si však náskok užívali jen velmi krátce. O 46 sekund později zakončil rychlou akci Vítkovic Fridrich a první třetina tak skončila smírem 1:1.

Ve druhé třetině se fanoušky branek ani větších šanci nedočkali, radost jim však v třetí minutě závěrečné části udělal kanadský útočník ve službách Vítkovic Flick, který poprvé v zápase poslal Rideru do vedení. Hanáci již reagovat nedokázali, v power play naopak inkasovali z Krenželokovy hole třetí gól a sezona pro ně skončila.

Boleslav slaví postup na ledě Plzně

Do rozhodující bitvy mezi hokejisty Plzně a Mladé Boleslavi vstoupili lépe hosté, které poslal v 15. minutě do vedení Kotala. Indiáni se vyrovnání dočkali v polovině zápasu, kdy přesilovou hru využil Bulíř a srovnal na 1:1. Když již se zdálo, že půjdou oba týmy do kabin za nerozhodného stavu, udeřili Bruslaři znovu. Padesát sekund před koncem druhé třetiny vrátil Středočechům těsný náskok Flynn.

A pro domácí bylo ještě hůř, když si v 47. minutě připsal svou druhou branku večera Kelemen a hosté vedli 3:1. Západočechy vrátil do zápasu o čtyři minuty později z přesilové hry Schleiss, který snížil na jednobrankový rozdíl. Více však již Plzeňští nestihli, do čtvrtfinále tak po výhře 3:2 postupuje Mladá Boleslav.

Zleva Jakub Kotala z Mladé Boleslavi, Vojtěch Budík z Plzně, brankář Plzně Miroslav Svoboda.

I když by se zdálo, že psychická výhoda se v sérii mezi Bílými Tygry a Kometou přestěhovala díky vyrovnání z 0:2 na 2:2 na zápasy na stranu Jihomoravanů, liberecký kouč Patrik Augusta s podobnými úvahami nesouhlasí. Velkým povzbuzením pro Brno bude návrat amerického útočníka Muellera po odpykání jednozápasového trestu.

Liberci vyšla hlavně druhá třetina

Liberečtí vstoupili do bitvy o vše proti Kometě Brno lépe, když je ve 14. minutě poslal do vedení Ordoš. Jestliže střádali Moravané po první třetině myšlenky na obrat, tak je z omylu vyvedly hned úvodní minuty prostřední části. V 22. minutě překonal Tomka Birner, o další čtyři minuty později zvýšil už na tříbrankový rozdíl Klepiš. Prakticky definitivní ortel nad osudem Komety v letošním ročníku pak udělal svou druhou brankou večera Ordoš, který zvýšil ve 40. minutě už na 4:0.

Brňané v poslední třetině korigovali, ale do problémů domácí nedostali. Birner a Gríger v závěru ještě přidali další dvě branky Bílých Tygrů.

Liberec - Brno 6:1
Branky:  22. a 60. Birner, 14. a 40. Ordoš, 26. Klepiš, 60. Gríger - 41. Zaťovič
Stav série: 3:2
Program Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy:
Čtvrtfinále:
Sobota 19. března - 1. zápasy:
16:00 HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera (ČT sport),
19:00 Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav (O2 TV Sport).
Neděle 20. března 2. zápasy:
16:00 Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav (ČT sport),
18:00 HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera (O2 TV Sport).
Pondělí 21. března - 1. zápasy:
17:00 HC Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice (O2 TV Sport),
19:00 HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec (ČT sport).
Úterý 22. března - 2. zápasy:
17:00 HC Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice (ČT sport),
19:00 HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec (O2 TV Sport).
Středa 23. března - 3. zápasy:
17:00 nebo 19:00 BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové, HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec.
Čtvrtek 24. března - 4. zápasy:
Pátek 25. března - 3. zápasy:
17:00 nebo 19:00 Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha, HC Dynamo Pardubice - HC Motor České Budějovice.
Sobota 26. března - 4. zápasy:
15:00 nebo 17:00 Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha, HC Dynamo Pardubice - Motor České Budějovice.
Neděle 27. března - případné 5. zápasy:
15:00 nebo 17:20 Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav, HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera.
Pondělí 28. března - případné 5. zápasy:
17:00 nebo 19:00 HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec, HC Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice.