Vypjaté momenty v Liberci mají pro hráče Motoru dohru

Hokejový obránce Českých Budějovic Michal Gulaši obdržel od disciplinární komise extraligy stopku na jeden zápas za zásah do oblasti hlavy a krku Jakuba Rychlovského ze středečního utkání proti Liberci. Navíc přijde o deset procent z měsíčního platu. Desetitisícovou pokutu za nesportovní chování pak musí zaplatit další zadák Jihočechů David Štich.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Liberec - České Budějovice, střet a bitky Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 34. minutě duelu za stavu 3:0 pro Bílé Tygry se led na několik minut změnil v boxerský ring. Vše odstartoval zákeřný zákrok Gulašiho na Rychlovského ve středním pásmu.

„Vůbec jsem ho neviděl, trochu jsem se v první chvíli i leknul. Ještě jsem se narovnal a snažil se nějak instinktivně uhnout, což se mně úplně nepovedlo. Trochu mě jen bolí hlava a nos. Doufám, že se z toho dostanu a vše bude v pohodě,“ říkal Rychlovský po zápase o ataku Gulašiho, který však rozhodčí netrestali.

Liberec - České Budějovice, střet Gulašiho a RychlovskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Předseda disciplinární komise Viktor Ujčík však ano a Gulaši tak bude Motoru scházet v pátečním utkání na ledě poslední Mladé Boleslavi.

Liberec - České Budějovice, bitka Šticha s VlachemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Gulašiho zákrok však nezůstal na ledě bez odezvy. U hostující střídačky si to liberecký Jaroslav Vlach rozdal s dalším vyhlášeným bitkařem Davidem Štichem.

Paralelně se navíc u liberecké branky spustila další bitka mezi domácím Vojtěchem Budíkem a Jáchymem Kondelíkem.

Liberec - České Budějovice, bitka Kondelíka a BudíkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Přestože Budík duel s lehkým otřesem mozku nedohrál, disciplinárka ani jednoho ze čtyř peroucích se mužů za bitky netrestala. Štich však musí zaplatit 10 tisíc korun za nesportovní chování, neboť po trestu do konce utkání cestou do šatny vzteky třísknul svou holí o zábradlí.