Olomouc - Hr. Králové 5:0Hanákům se na domácím ledě daří, Olomouc slaví čtvrtou výhru v řadě

12. Navrátil 1 : 0
25. Olesz 2 : 0
32. Ondrušek 3 : 0
33. Káňa 4 : 0
59. Knotek 5 : 0

Hokejisté HC Olomouc deklasovali v nedělním utkání 23. kola Tipsport extraligy na domácím ledě Hradec Králové 5:0. Hanáci bodovali doma počtvrté za sebou, Východočeši vyšli potřetí v řadě zcela naprázdno.

Radost z gólu, zleva Jakub Navrátil z Olomouce a brankář Hradce Králové Jan Růžička.

Olomouc se tlačila do ofenzivy od samého začátku. První gólové odměny se ale Hanáci dočkaliaž ve 12. minutě. To si rychle vyměnil touš Plášek s Kuncem a ten našel před prázdnou klecí Jakuba Navrátila – 1:0. .

Na začátku druhé třetiny přišla pojistka náskoku. Ondruškovo nahození tečoval Olesz. Hosté si sice vyžádali trenérskou výzvu, ale branka platila. Za chvíli se gólové radosti dočkal i Ondrušek, když vystihl nepřesnou přihrávku Lalancettea a prostřelil Růžičku. Před druhou přestávkou se Hanáci radovali ještě jednou. Nehlídaný Káňa pálil na vrcholu kruhu přesně.

Následně na ledě byla k vidění spousta šarvátek. O jedinou změnu skóre se pak postaral domácí Knotek.

23. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Navrátil (Kunc, Plášek), 25. Olesz (Ondrušek, Kusko), 32. Ondrušek, 33. J. Káňa (J. Knotek, Dujsík), 59. J. Knotek (J. Káňa, Dujsík). Rozhodčí: Šír, Cabák - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:8, navíc Nahodil, Kunc, Kusko, Bambula, Škůrek - Kelly Klíma, Kevin Klíma, Lalancette, Okuliar, Kalina všichni 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 4262.
Olomouc: Lukáš - Dujsík, Ondrušek, Škůrek, Mareš, Švrček, T. Černý, Řezníček - Bambula, J. Knotek, J. Káňa - Olesz, Nahodil, Kusko - Navrátil, Kunc, Plášek - A. Rutar, Anděl, Menšík. Trenér: J. Tomajko.
Hradec Králové: J. Růžička - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Pilař, Marcel - Jergl, Lalancette, Kevin Klíma - Doležal, Lev, Zachar - Kelly Klíma, Cingeľ, Okuliar - Pajer, Štohanzl, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.