Pardubice slaví klubový rekord, pomohl jim drtivý finiš a nájezdy. Sparta poslala Rytíře na dno

Hokejisté pražské Sparty zvítězili v nedělním utkání 23. kola Tipsport extraligy na domácím ledě nad kladenskými Rytíři jasně 5:1. Doma naplno bodovaly i Vítkovice po vítězství nad Karlovými Vary 4:2. Třinečtí Oceláři nepotvrdili nárůst formy, když prohráli v Plzni těsně 1:2. České Budějovice si doma poradily s Libercem 4:1 a opustily poslední místo. Olomouc si doma zastřílela proti Mountfieldu a slaví výhru 5:0. Mladá Boleslav sice prohrávala s Litvínovem 0:3, po báječném obratu ale Bruslařský klub dosáhl na body za výhru 6:4. Pardubice vyhrály nad Kometou Brno 4:3 po samostatných nájezdech. Dynamo tak vylepšilo 13. výhrou v řadě klubový rekord, přestože prohrávalo 1:3.

Sparťanská radost. David Tomášek slaví gól spoluhráče Erika Thorella.

Energie vedla po první třetině 2:1, nakonec ale s Vítkovicemi padla. Výhru domácích pečetil v poslední minutě Marosz trefou do prázdné branky. Dvěma góly pomohl k desáté domácí výhře Ostravanů v sezoně americký útočník Peter Mueller.

Sparta vyhrála třetí zápas po příchodu trenéra Miloslava Hořavy. Tentokrát si Pražané poradili před 12 113 diváky s Rytíři Kladno. 5:1. Čestný úspěch hostů zaznamenal Tomáš Plekanec.

Trenér Kladna Otakar Vejvoda (vlevo) a majitel klubu Jaromír Jágr.

Třinec sice v Plzni vedl po první třetině 1:0 a zdálo se, že Oceláři potvrdí nárůst formy. Jenže ve zbytku utkání už stříleli góly jen Indiáni. Těsně před druhou přestávkou srovnal Schleiss a plný bodový zisk zajistil západočeskému týmu útočník Suchý.

Dařilo se i dalším celkům na domácích stadionech. Motor České Budějovice vyhrál nad Libercem 4:1, zabral po třech zápasech bez bodového zisku a poslal za sebe na dno tabulky Kladno. Olomouc si pak zastřílela proti Mountfieldu a slaví vítězství 5:0.

Senzační obrat předvedli mladoboleslavští Bruslaři. Ti prohrávali s litvínovskou Vervou 0:3 po první třetině, nakonec ale mohou slavit. Čtyřgólová kanonáda ve třetí dvacetiminutovce vynesla Středočechům konečné vítězství 6:4.

Pardubičtí hokejisté dosáhli na klubový rekord, když v extralize vyhráli třináctkrát v řadě. Dosavadní maximum z roku 2010 vylepšili v domácím utkání s Kometou. Brno sice vedlo 3:1, ale Pardubičtí v báječném finiši srovnali na 3:3. Prodloužení vítěze neurčilo, muselo dojít na nájezdy. V páté sérii rozhodl útočník David Cienciala.

23. kolo hokejové Extraligy
Sparta - Kladno 5:1
Branky: 2. a 35. Thorell, 25. Horák, 52. Sobotka, 55. Forman - 9. Plekanec.
Vítkovice - Karlovy Vary 4:2
Branky: 15. a 49. Mueller, 29. Chlán, 60. Marosz - 6. Gríger, 17. Plutnar.
Plzeň - Třinec 2:1
Branky: 40. Schleiss, 47. Suchý - 10. Daňo.
Budějovice - Liberec 4:1
Branky: 10. Vráblík, 29. Gazda, 51. Štencel, 52. Dzierkals - 22. Najman.
Olomouc - Hradec Králové 5:0
Branky: 12. Navrátil, 25. Olesz, 32. Ondrušek, 33. Káňa, 59. Knotek.
Pardubice - Brno 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 25. a 60. A. Musil, 59. Říčka, rozhodující nájezd Cienciala - 11. a 29. Flek, 27. Horký.
Mladá Boleslav - Litvínov 6:4
Branky: 31. Kantner, 34.a 51. Pýcha, 48. Kousal, 58. Fořt, 59. Najman - 15. a 17. Stránský, 6. Hlava, 38. Kudrna.