Budějovice - Hr. Králové 2:3Mountfield slaví další výhru a v tabulce poskočil na páté místo. Hrachovina se červenal

15. McCormack 0 : 1
25. Vráblík 1 : 1
38. Chalupa 1 : 2
41. Gulaš 2 : 2
45. Štohanzl 2 : 3

Hokejisté Hradce Králové v předehrávce 44. kola Tipsport extraligy vyhráli na ledě Českých Budějovic 3:2 a udělali další krok k dobytí pozice mezi první čtyřkou, která si po základní části zajistí přímý postup do čtvrtfinále play off. Utkání rozhodla kuriózní branka Martina Štohanzla ve 45. minutě, při které se nepozorný domácí brankář Dominik Hrachovina musel červenat. Po čtvrté výhře v řadě poskočili Východočeši v neúplné tabulce z osmého na páté místo, na mistrovský Třinec na čtvrté pozici ztrácejí čtyři body, mají ale odehráno o utkání více než Oceláři. Motor je i nadále předposlední.

Brankář Českých Budějovic Dominik Hrachovina inkasuje gól.

Mírně aktivnější byli v úvodu Jihočeši. Šenkeřík ani Toman ale nedokázali Kiviaha v hradecké brance překonat. Bez efektu zůstala i první přesilovka Motoru, při níž Eberle pykal za faul na Štencela. Po chybě hostů v 9. minutě mohl otevřít skóre Doležal, ale jeho bekhendový pokus zlikvidoval finský gólman.

Poprvé do kabin šly oba týmy již ve 14. minutě, kdy rozhodčí předčasně ukončili třetinu kvůli poškozené ledové ploše. Hned po návratu byl vyloučen Štencel a hosté první početní výhodu využili. Hrachovinu prostřelil obránce McCormack. Vyrovnání měl na holi Hanzl, jeho ránu z levého kruhu pokryl Kiviaho.

Druhá část pokračovala bez úpravy ledu a domácí rychle vyrovnali. V početní výhodě se prosadil tvrdou a přesnou střelou obránce Vráblík. Kiviaho poté zastavil ránu Gulaše z pravého kruhu a poradil si i s bekhendovým pokusem Rašky u levé tyčky. Na protější straně Šenkeřík obětavým pádem zmařil soupeřovo přečíslení dva na jednoho. Vedení hostům vrátil Chalupa, jenž dovezl kotouč k brankovišti soupeře a skóroval za pomoci odrazu od chráničů Hrachoviny i nešťastného zákroku českobudějovického brankáře.

I podruhé ale dokázali Jihočeši srovnat, o což se v přesilovce postaral 34 sekund po začátku třetí třetiny kapitán Gulaš. Poté ale Motor zaplatil za nepozornost Hrachoviny, za jehož záda prošlo zblokované nahození Štohanzla z rohu hřiště.

Vyrovnat mohl opět Gulaš, ale Kiviaho si s jeho dalším pokusem poradil. Neujala se ani Percyho střela po vyhraném vhazování v 50. minutě. Hosté se soustředili na udržení výsledku, což se jim dařilo i po šanci Šenkeříka, který z mezikruží mířil příliš vysoko. Uklidnit Mountfield mohl z brejku Jergl, Hrachovina ale tentokrát tým podržel. Při závěrečné power opět došlo na souboj Gulaše s Kiviahem a opět v něm uspěl brankář.

Brankář Hradce Králové Henri Kiviaho likviduje v závěru utkání šanci Milana Gulaše z Českých Budějovic.

Předehrávka 44. kola hokejové extraligy:
HC Motor České Budějovice - Mountfield Hradec Králové 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Vráblík (Štencel, Pech), 41. Gulaš (Doležal, Čachotský) - 15. McCormack (Blain), 38. Chalupa (Kalina), 45. Štohanzl. Rozhodčí: Hribik, Jaroš - J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 5654.
České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis - Gulaš, Pech, Čachotský - Valský, M. Hanzl, Vondrka - Doležal, Toman, Dzierkals - Tomeček, Raška, Strnad. Trenér: Čermák.
Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, Marcel - Lev, Cingel, Eberle - Werek, Lalancette, R. Pavlík - Jergl, Kevin Klíma, Perret - K. Lang, Štohanzl, Chalupa. Trenér: T. Martinec.