Kometa strhla vedení na svoji stranu, sedmizápasová vítězná série Dynama skončila

Hokejisté Pardubic podlehli v předehrávce 34. kola extraligy v Brně 3:4 a jejich sedmizápasová vítězná série skončila. Po úvodní třetině přitom hosté vedli o dvě branky, ale Kometa v druhé třetině skóre otočila a v 57. minutě rozhodl Petr Holík. Dynamo zůstalo v tabulce třetí, brněnský celek se posunul na páté místo.

Zleva Brňané Petr Holík, Martin Zaťovič, autor gólu Peter Mueller, Rhett Holland a Marek Ďaloga.

Holík si vedle gólu připsal i dvě asistence. Dvakrát skóroval jeho spoluhráč Peter Mueller a se 17 góly je v extraligové tabulce střelců třetí.

Úvodní šanci zápasu obstaral domácí zadák Ďaloga, který se natlačil před Frodla, ale zakončením ho nepřekvapil. Na druhé straně Košťálkovu střelu vyrazil Tomek pouze před sebe a Kousal poslal puk bekhendem pod horní tyč. Za 63 sekund se skóre změnilo znovu - Tomek nedokázal udržet puk ve výstroji a Anděl z další dorážky zvýšil.

Kometa poté hrála přesilovku, ale Mueller sám před brankou trefil jen Frodlovy betony. Brňané snížili až v oslabení: po pouhých sedmi vteřinách druhé třetiny Gulaši odpálil kotouč od vlastní modré čáry, puk zachytil Mueller a prosadil se ránou nad vyrážečku.

Kometa ožila a hnala se za vyrovnáním. Meluzín ještě neuspěl, skóroval až v 26. minutě obránce Tansey. Pardubický gólman neudržel puk a čerstvá brněnská posila ho pohotově poslala do sítě.

Po polovině utkání už Brno vedlo, Ďalogův nájezd zakončil v brankovišti Mueller gólem na 3:2. Domácí výrazně převyšovali soupeře v počtu střel, přesto se Dynamo po dlouhé době dostalo do šance a udeřilo. Krátce po skončení přesilovky se z mezikruží trefil do šibenice Paulovič.

Třetí třetina byla dlouho opatrná, šancí bylo poskrovnu. Hecl se řítil sám na domácí branku, ale Tomek jej vychytal. Na druhé straně dvakrát pálil Vincour a také Mueller, ale gólmani odolávali.

Tomek se předvedl i sedm minut před koncem. Sám před ním zůstal Blümel, ale souboj vyhrála lapačka brněnského brankáře. Kometa se dokázala vymanit z tlaku a udeřit. Zaťovič podržel kotouč, poslal ho žabkou na Holíka a ten překonal ležícího Frodla.

Dynamo zkusilo power play, ale vyrovnat se už hostům nepodařilo a jejich vítězná série skončila. Brno naopak uspělo pošesté z posledních sedmi zápasů, jedinou prohru utrpělo v úterý v Mladé Boleslavi.

34. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 4:3 (0:2, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Mueller (Gulaši), 26. Tansey (Zaťovič, P. Holík), 31. Mueller (Ďaloga, P. Holík), 57. P. Holík (Zaťovič) - 5. R. Kousal (Košťálek), 6. Anděl, 37. Paulovič (J. Mikuš). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček - Brejcha, Malý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Brno: Tomek - Bartejs, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši, Tansey - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Horký, Krištof, Šik - Vincour, Rákos, R. Pavlík - T. Šoustal, Dočekal, Meluzín. Trenér: Kalous.
Pardubice: Frodl - Nakládal, O. Vála, Košťálek, Robertson, J. Zdráhal, J. Mikuš, Kaštánek - Cienciala, Poulíček, Říčka - Camara, A. Musil, R. Kousal - Blümel, Paulovič, Hecl - O. Rohlík, O. Roman, Anděl. Trenér: R. Král.