SESTŘIH: Vyhrocené derby a jediná trefa, Pardubice mají postupový mečbol

Hokejisté Pardubic zvítězili ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání extraligy v Hradci Králové 1:0, na zápasy vedou 3:1 a jediná výhra je dělí od druhého posunu mezi nejlepší čtyři za sebou. Jedinou branku vstřelil v čase 25:01 slovenský útočník Matej Paulovič. Brankář Roman Will udržel poprvé v letošním play off a podruhé v sezoně čisté konto. Dynamo může o postupu do semifinále rozhodnout v sobotu doma.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Dynamo Pardubice 0:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Skóre zápasu mohl otevřít pardubický Čerešňák, Pařík však pokryl jeho pokus i následnou Hykovu dorážku.

Hradec Králové - Pardubice, šance pardubického ČerešňákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Gólový účet zápasu tak otevřel ve 26. minutě hostující Paulovič, který ukrytou střelou překonal Paříka a poslal Pardubice do vedení.

Hradec Králové - Pardubice 0:1 (26. Paulovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do obrovské šance se dostal v 32. minutě Sedlák, který dorážel Válovu střelu od modré, ale Pařík dokázal skvělým zákrokem betonem šanci zlikvidovat.

Hradec Králové - Pardubice, domácí Pařík vychytal dorážku SedlákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sporný moment přišel po konci druhé třetiny, kdy pardubický Hyka strčil do čárového rozhodčího Šimánka, který se snažil uklidnit vyhrocenou situaci.

Hradec Králové - Pardubice, hostující Hyka strčil do čárového rozhodčího ŠimánkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pojistit náskok hostů mohl Pánik, který se natlačil před Paříka, ale hradecký gólman si poradil i s následnou Hykovou dorážkou. Brankář Mountfieldu utrpěl při zákroku lehčí zranění, po krátkém odpočinku se ale do branky vrátil.

Hradec Králové - Pardubice, domácí Pařík vychytal Páníka i HykuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivně mohl o osudu utkání rozhodnout v 58. minutě Robert Kousal, kterého vyslal do obrovské šance Radil, bekhendovou kličku však pardubický útočník nedotáhl.

Hradec Králové - Pardubice, neproměněná šance R. KousalaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do prázdné branky Hradce mohl při power play skórovat Pánik, jeho střelu do prázdné klece však neúmyslně tečoval mimo tři tyče rozhodčí, kterého slovenský útočník nastřelil.

Hradec Králové - Pardubice, Pánik při snaze trefit prázdnou branku nastřelil rozhodčíhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Závěrečné vteřiny přinesly hodně emocí. Mimo jiné i na trestné lavici, kde pardubický Zohorna pořvával na Slováka Okuliara „Nauč se česky, Maďare“ (zhruba v čase 1:40). Na reakci Okuliara se můžete podívat na videu (v čase 2:05).

Hradec Králové - Pardubice, vyhrocený závěr utkání v HradciVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:
Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávky: 26. Paulovič (A. Musil, Hájek). Rozhodčí: Kika, Stano (SR) - Hynek, Šimánek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 6890 (vyprodáno). Stav série: 1:3.
Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina, Jank - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Pilař, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.