SESTŘIH: Bitka mezi střídačkami a další těsná výhra Sparty. Tygry v prodloužení potopil Řepík

Také druhý duel čtvrtfinálové série play off hokejové extraligy mezi Spartou a Libercem nerozhodla základní hrací doba. Znovu se však radují Pražané, kterým vystřelil vítězství v prodloužení kapitán Michal Řepík. Utkání však zastínil ostrý faul libereckého Flynna na Michala Moravčíka, který musel rovnou do nemocnice. A při odchodu hříšníka do kabin se spustila hromadná potyčka mezi střídačkami obou celků.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. Bílí Tygři Liberec 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Lépe do utkání vstoupili Pražané, kteří otevřeli skóre už ve 4. minutě. Nahození Kempného hned po buly tečoval před brankou Harper, Hrenák kotouč neudržel a dorážející Kryštof Hrabík už měl snadnou pozici.

Sparta–Liberec 1:0 (4. Hrabík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec mohl odpovědět po dvanácti minutách. Krejčík chyboval v rozehrávce, Kelly Klíma zůstal volný mezi kruhy, ale na Kováře nevyzrál a dorážka Zachara už byla nepřesná.

Sparta–Liberec, šance libereckého KlímyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Spartu mohl mrzet naprosto zbytečný útočný faul Buchteleho, který krosčekoval soupeře v útočném pásmu, a nabídnutou přesilovku Bílí Tygři využili. Po ráně Filippiho byl v předbrankovém prostoru nejdůraznější Jakub Rychlovský a nejlepší střelec základní části udeřil i ve druhém čtvrtfinálovém duelu.

Sparta–Liberec 1:1 (25. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí mohli vzápětí odpovědět, za libereckou obranu se dostal Jakub Konečný. Položil si Hrenáka, ale kotouč mu poskakoval a nedokázal přehodit beton hostujícího gólmana.

Sparta–Liberec, samostatný únik Konečného zlikvidoval HrenákVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 34. minutě předvedl velký zkrat liberecký útočník Oscar Flynn. Těsně před mantinelem strčil do zad sparťanského beka Michala Moravčíka, který nekontrolovatelně napálil do hrazení a svíjel se v bolestech. Z ledu ho odnášeli na nosítkách. Sparta následně vydala prohlášení, že jeho stav je stabilizovaný a že zamířil na specializované vyšetření do nemocnice.

Flynn za předchozí faul pochopitelně obdržel vyšší trest. Když však odcházel do kabin, domácí Buchtele za ním vyrazil. Hosté potrestaného spoluhráče bránili a v tunelu mezi střídačkami se strhla hromadná mela, do které se zapojilo několik hráčů obou týmů. Rozhodčí měli plné ruce práce a dlouho si ještě vysvětlovali situaci s trenéry obou celků. Do sprch za bitku zamířili také sparťanští Buchtele s Hrabíkem a liberečtí Aubrecht s Vlachem.

Sparta–Liberec, faul Flynna na Moravčíka a následná bitka mezi střídačkamiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Liberci se navíc následně zranili Lukáš Derner i Vojtěch Budík, kteří dostali nepříjemný zásah pukem, a tak Bílí Tygři chvíli hráli jen se čtyřmi obránci. Budík se však na třetí třetinu vrátil.

Sparta–Liberec, zranění libereckých obránců Dernera a BudíkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dlouhou přesilovku sice Sparta neproměnila, ale ve 45. minutě ji po pohledné kombinaci vrátil vedení Ondřej Najman, který se zjevil sám před Hrenákem a vypálil pod horní tyčku.

Sparta–Liberec 2:1 (45. O. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže už za minutu a půl bylo znovu srovnáno. A hodně neobvyklým gólem. Střela Michala Bulíře propadla Kovářovi, puk se vykutálel a skončil před brankovou čárou. Rozhodčí zapískali, těsně poté kotouč doklepl do sítě Michal Birner. Sudí nejprve rozpažili, ale ještě šli zkoumat video a branku uznali. Dle nových pravidel už totiž lze uznat gól i po přerušení hry, pokud písknutí neovlivní hráče na ledě. A jelikož bránící Kempný přestal hrát ještě před hvizdem, vyrovnávací gól platil.

Sparta–Liberec 2:2 (47. Birner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Duel dospěl až do prodloužení, ve kterém Sparta neproměnila další početní výhodu, ale mrzet jí to nemuselo. V 74. minutě si vzal kotouč u levého mantinelu kapitán Michal Řepík, najel si až před branku a zblízka rozhodl o druhé výhře Pražanů v sérii.

Sparta–Liberec 3:2 pp (74. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy – 2. zápas
HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Hrabík (Harper, Kempný), 45. O. Najman (Krejčík, Chlapík), 74. Řepík – 25. Rychlovský (Filippi, Melancon), 47. Birner (Bulíř, Melancon). Rozhodčí: Úlehla, Stano – Hynek, Šimánek. Vyloučení: 6:3, navíc Buchtele, Hrabík – Flynn, J. Vlach, Aubrecht všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 12. 241.
Stav série 2:0
Sparta: Jakub Kovář – Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Moravčík, Němeček – Chlapík, Horák, D. Vitouch – Řepík, O. Najman, P. Kousal – Forman, Lajunen, Buchtele – Harper, Konečný, Hrabík. Trenér: Gross.
Liberec: Hrenák – Knot, McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner, Aubrecht – Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach – Flynn, A. Najman, Rychlovský – Hawryluk, Bulíř, Birner – Kelly Klíma, Šír, Zachar. Trenér: Pešán.