SESTŘIH: Třinec se zapsal do historie! Oceláři udolali Spartu ve čtvrtém prodloužení a zahrají si finále

Hokejisté Třince dokázali jako první tým v historii play off české ligy otočit sérii ze stavu 0:3 na zápasy. V rozhodujícím sedmém duelu na ledě Sparty zvítězili 3:2 v prodloužení. Pražané byli 55 sekund od finále, ale postupové oslavy jim překazil Marko Daňo. V nastavení pak gejzír třinecké radosti odšpuntoval ve 122. minutě Miloš Roman. Zápas byl druhým nejdelším v extraligové historii. Finálová série začne na ledě Pardubic v úterý.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Oceláři Třinec 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po opatrném úvodu Sparta zamkla Oceláře v jejich obranném pásmu a nápor Pražanů vyústil v úvodní branku sedmého zápasu semifinálové série. Filip Chlapík po objetí třinecké branky dostal kotouč do brankoviště, kde si počínal nejdůrazněji Jakub Krejčík a dostal puk za Kacetlova záda.

Sparta–Třinec 1:0 (5. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvanáctá minuta přinesla první menší trest Sparty od páté minuty pátého duelu série. Irving se pomstil Voženílkovi za střelu po odpískání a putoval na trestnou lavici.

Sparta–Třinec, na Spartě pracují emoceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A Třinec přesilovku rychle zužitkoval. Po pouhých 25 sekundách početní výhody se Helewka postaral o vyrovnání skóre.

Sparta–Třinec 1:1 (12. Helewka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Minutu nato se ve velké příležitosti zjevil aktivní Chlapík, ale vedení na stranu Pražanů nepřeklopil.

Sparta–Třinec, domácí Chlapík zahodil šanciVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání se nehrálo v rukavičkách, na což nejvíce doplatily dvě třinecké hvězdy. Útočníci Daniel Voženílek a Marko Daňo utrpěli nepříjemná zranění.

Sparta–Třinec, šrámy třineckých hvězdVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru úvodní dvacetiminutovky se k početní převaze dostali také domácí, ale Kacetl se blýskl skvělým zákrokem a udržel nerozhodný stav.

Sparta–Třinec, zákrok hostujícího Kacetla v oslabeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta si přenesla 37 sekund přesilovky do prostředního dějství a početní výhodu bleskově využila. Nahození Krejčíka před Kacetlem sice nikdo netečoval, ale kotouč přesto skončil v třinecké brance a sparťanský obránce podruhé rozjásal O2 arenu.

Sparta–Třinec 2:1 (21. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V poslední minutě druhé dvacetiminutovky se mohli Oceláři dočkat vyrovnání. Nahození Nestrašila však pouze rozezvonilo tyčku Kovářovy svatyně.

Sparta–Třinec, hostující Nestrašil trefil tyčVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 43. minutě se Třinec radoval z vyrovnání. Kouč Sparty Pavel Gross si ovšem vzal trenérskou výzvu a sudí po dlouhé konzultaci u videa branku kvůli hře vysokou holí neuznali.

Sparta–Třinec, rozhodčí po přezkoumání na videu neuznali gól třineckého CiencialyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Spartu mohl výrazně přiblížit finále opět Chlapík. Po obrovské chybě třineckého Kundrátka se ocitl tváří v tvář Kacetlovi, ale gólman Ocelářů měl v souboji navrch.

Sparta–Třinec, domácí Chlapík mohl definitivně rozhodnoutVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nedáš, dostaneš. Třinec předvedl stejně jako v šestém duelu série neuvěřitelný finiš. 55 sekund před třetí sirénou poslal duel do prodloužení Daňo.

Sparta–Třinec 2:2 (60. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Finálovou bránu mohl pro Třinec otevřít po přihrávce Hrehorčáka Šenkeřík, ale Kovář se skvěle přemístil a zhatil gólovku Ocelářů.

Sparta–Třinec, Kovář drží naděje Sparty na fináleVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně se po parádní přihrávce Řepíka dostal sám před Kacetla Buchtele, ale ani on neuspěl.

Sparta–Třince, domácí Buchtele v obří příležitosti selhalVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodnutí na hokejce měl ve druhém prodloužení domácí Řepík, ale Kacetl vyrážečkou skvěle zasáhl.

Sparta–Třinec, hostující Kacetl se zaskvěl zákrokem a drží naděje TřinceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

I ve třetím nastavení byl Michal Řepík jedním z nejaktivnějších hráčů, ovšem ani tentokrát na Kacetla nevyzrál.

Sparta–Třinec, hostující Kacetl odmítá kapitulovat a předvádí dva zákroky po soběVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodnutí přinesla až 122. minuta. Hrdinou Třince se stal slovenský forvard Miloš Roman.

Sparta–Třinec 2:3 pp (122. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off hokejové extraligy – 7. zápas:
HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 2:3 po čtvrtém prodloužení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Krejčík (Chlapík, D. Vitouch), 21. Krejčík (P. Kousal, K. Hrabík) – 12. Helewka (L. Hudáček, Cienciala), 60. Daňo (L. Hudáček, Marinčin), 122. Miloš Roman (Marian Adámek, Kurovský). Rozhodčí: Hribik, J. Ondráček I – J. Ondráček II, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Diváci: 16.780. Konečný stav série: 3:4.
Sparta: Jakub Kovář – Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Moravčík, Němeček – M. Forman, Sobotka, Řepík – Chlapík, R. Horák, D. Vitouch – Harper, J. Lajunen, Buchtele – P. Kousal, O. Najman, K. Hrabík. Trenér: Gross.
Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Šenkeřík – Hrehorčák, Čacho, A. Nestrašil – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – M. Růžička, Helewka, D. Voženílek – Dravecký, P. Vrána, Miloš Roman – Kurovský. Trenér: Moták.