SESTŘIH: Klimeš vymazal Kometu, Vítkovice kralovaly

Hokejisté Vítkovic porazili v dohrávce 24. kola Tipsport extraligy na svém ledě Kometu Brno jasně 4:0. Branky Ridery si připsali Barinka, Půček, Claireaux a Raskob, čisté konto pak Klimeš. Kometa nebodovala po sérii sedmi zápasů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vítkovice Ridera vs. HC Kometa Brno 4:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Do první gólové šance zápasu se dostali ve 13. minutě domácí. Fridrich našel před brněnskou brankou najetého Zdráhala, jeho střelu z bezprostřední blízkosti však vytěsnil Furch ramenem nad horní tyčku.

Vítkovice - Brno, šance VítkovicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do obrovské šance se dostal na začátku druhé třetiny Bukarts, jeho rána však jen rozezvučela spojnici brněnské branky.

Vítkovice - Brno, tyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovičtí se však dočkali o chvíli později, ve 24. minutě se o odraženému puku nejrychleji dostal Barinka a poslal domácí do vedení.

Vítkovice - Brno 1:0 (24. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa se mohla vrátit do zápasu v 34. minutě, kdy Okálovu ránu Klimeš s velkými problémy jen vyrazil, kotouč si však k smůle hostů cestu za brankovou čáru nenašel.

Vítkovice - Brno, šance BrnaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě do konce prostřední části domácí udeřili podruhé, když Lednického bombu tečoval před bezmocným Furchem Půček a Vítkovice vedly ve 39. minutě o dvě branky.

Vítkovice - Brno 2:0 (39. Půček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Myšlenky hostů na zvrat dostaly pořádnou ránu ve 45. minutě, kdy parádní akci po akci Fridrich - Zdráhal - Claireaux zakončil francouzský útočník do prakticky prázdné hostující klece.

Vítkovice - Brno 3:0 (45. Claireaux)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní ortel nad Kometou určil v 52. minutě Raskob, který zvýšil na konečných 4:0 pro Vítkovice.

Vítkovice - Brno 4:0 (52. Raskob)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávka 24. kola hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Barinka (P. Zdráhal), 39. R. Půček (Lednický, Prčík), 45. Claireaux (P. Zdráhal, Barinka), 52. Raskob (Peterek). Rozhodčí: Kika, Mejzlík - Blažek, Ondráček. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 4197
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts - Lednický, Claireaux, R. Půček - M. Přibyl, Chlán, Peterek. Trenér: Trnka.
Brno: D. Furch - Gazda, Ďaloga, Moro, Ščotka, Holland, L. Kaňák, Hrbas - Flek, Cingel, Zaťovič - Ekrt, Kollár, K. Pospíšil - Moses, A. Zbořil, Okál - J. Kos, Marcinko, Vincour. Trenér: Modrý.

0 : 1 Pardubice - Třinec 0 : 1 32. min Živě
20240428T19 : 00:00+0200