SESTŘIH: Střelecké trápení Vítkovic pokračuje, jediná branka na Motor nestačila

České Budějovice dokázaly otočit dohrávku 19. kola hokejové extraligy. Na ledě Vítkovic zvítězily 2:1. Motor bodoval počtvrté v řadě. Hrdinou Jihočechů byl gólman Jan Strmeň, jenž si připsal 35 zákroků. Vítkovice doma padly podruhé za sebou, ve dvou duelech vstřelily jedinou branku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. Banes Motor Č. Budějovice 1:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ospalý úvod v Ostravar Aréně rozčísla 6. minuta. Po chybě Jihočechů se dostal do úniku Roberts Bukarts a poslal Vítkovice do vedení.

Vítkovice - České Budějovice 1:0 (6. Bukarts Ro.)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jihočeši do prostředního dějství nastoupili jako vyměnění a již po 48 sekundách srovnali krok. První trefu Motoru si připsal Harris.

Vítkovice - České Budějovice 1:1 (21. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 25. minutě mohl vrátit domácím vedení Vondráček, ale Strmeň předvedl skvělý zákrok a udržel remízový stav.

Vítkovice - České Budějovice, šance VítkovicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice své příležitosti nevyužily, a tak přišel trest. Budějovice se dostaly do brejku a Koláček propálil Klimeše.

Vítkovice - České Budějovice 1:2 (32. Koláček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí hnali za vyrovnáním, ale naráželi na výborného Strmeně.

Vítkovice - České Budějovice, zákrok StrmeněVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 55. minutě mohl o vítězství Motoru rozhodnout Ordoš, ale Klimeš se vytáhl skvělým zákrokem a udržel Vítkovice ve hře.

Vítkovice - České Budějovice, zákrok brankáře KlimešeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávka 19. kola hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - Banes Motor České Budějovice 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Roberts Bukarts - 21. Harris (Ordoš, Kubík), 32. Koláček (M. Toman, Gulaši). Rozhodčí: Hradil, Šír - Blažek, Lederer. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 3511.
Vítkovice: Klimeš - Grman, Percy, L. Kovář, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Chlán, Vondráček - P. Zdráhal, M. Barinka, Fridrich - Peterek, Krieger, Roberts Bukarts - M. Kalus, Claireaux, Kotala. Trenér: Trnka.
České Budějovice: Strmeň - Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Štich - Ordoš, Kondelík, F. Přikryl - M. Beránek, Harris, Kubík - Vopelka, M. Hanzl, Valský - Chlubna, Koláček, M. Toman. Trenér: Čihák.