SESTŘIH: Motoru se podařil obrat. Vítkovice prohrály počtvrté v řadě

České Budějovice otočily vývoj extraligového souboje s Vítkovicemi a nedovolily jim přerušit sérii tří porážek.Hostům vedení obstaral ve druhé třetině Bukarts, ale ve třetí třetině přišly chvíle Jihočechů, kteří dovedli utkání k vítězství 2:1. O rozhodující gól se postaral v přesilové hře v 53. minutě Adam Kubík. Motor vyhrál i třetí domácí zápas v sezoně.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Motor České Budějovice vs. HC Vitkovice Ridera 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dlouhé minuty v první třetině to byla hokejová nuda, z níž vyčnívala jen Gulašova rána, kterou zachytil do lapačky Klimeš.

České Budějovice - Vítkovice, šanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 24. minutě hostující Bukarts z mezikruží otevřel skóre.

České Budějovice - Vítkovice 0:1 (36. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí na gól stále čekali. Přišel až ve třetí části hry. Ve 47. minutě se mezi střelce zapsal Harris.

České Budějovice - Vítkovice 1:1 (47. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 53. dovršil obrat Kubík. Domácí brankář Hrachovina poté v oslabení vytáhl skvělý zásah po střele Kriegera. Vyrovnat se hostům nepodařilo ani v power play.

České Budějovice - Vítkovice 2:1 (53. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

6. kolo hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice - HC Vítkovice Ridera 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 47. Harris (Ordoš), 53. Kubík (Gulaš, Pýcha) - 26. Roberts Bukarts (Chlán, Claireaux). Rozhodčí: Pražák, Květoň - Zíka, Hynek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 5704.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Hovorka, M. Doudera, Vráblík, Štencel - Kubík, Harris, Ordoš - Gulaš, Pech, Simon - Valský, F. Přikryl, M. Beránek - Koláček, Vopelka, Chlubna. Trenér: Čihák.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Gewiese - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Chlán, J. Káňa - Fridrich, Claireaux, Dej - Krejsa, M. Přibyl, Lednický. Trenér: Holaň.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.