České Budějovice - Jihlava 5:2Hokejisté Českých Budějovic uspěli v generálce na extraligu, Plzeň prohrála

Hokejisté Českých Budějovic porazili v generálce na blížící se start extraligy prvoligovou Jihlavu 5:2 a připsali si čtvrtou výhru v devátém přípravném zápase. Plzeň naopak poslední utkání před vstupem do soutěže nezvládla a prohrála na ledě druholigového německého Crimmitschau 4:5 po samostatných nájezdech.

Vítěznou branku Motoru vstřelil ve 37. minutě Dominik Simon, dvakrát se Jihočeši prosadili v přesilových hrách. České Budějovice tak uspěly potřetí z posledních čtyř utkáních.

„Co se týče týmů, se kterými jsme se utkali, tak to byli velmi těžcí soupeři a utkání měla kvalitu. Ukázaly nám jejich systém hry a další věci. Některé zápasy nám vyšly lépe, některé hůře. Věřím, že na začátek ligy jsme připraveni,“ řekl obránce Jan Štencel na klubovém webu.

Do extraligy vstoupí Motor příští týden v pátek zápasem na ledě pražské Sparty.

Plzeň tak úspěšná nebyla a v Německu prohrála 4:5 po nájezdech. Západočeši sice dokázali ve třetí třetině smazat dvoubrankové manko, ale nakonec o výhře Crimmitschau rozhodl Max Balinson. Tři asistence si v dresu domácích připsal Thomas Reichel, synovec olympijského vítěze a mistra světa Roberta Reichla.

Západočeši v přípravě vyhráli tři ze sedmi zápasů, do extraligy vstoupí příští týden ve čtvrtek soubojem s mistrovským Třincem.Vítěznou branku vstřelil ve 37. minutě Dominik Simon, dvakrát se Jihočeši prosadili v přesilových hrách.

Přípravné hokejové utkání:
Banes Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
Branky: 32. Kubík, 33. Ordoš, 37. Simon, 54. Pýcha, 60. Valský - 26. Berger, 36. Čachotský
Eispiraten Crimmitschau - HC Škoda Plzeň 5:4 po sam. náj. (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 14. Kánya, 18. Scalzo, 36. Carlsson, 52. Rudert, rozhodující sam. nájezd Balinson - 29. Adam, 42. Mertl, 53. Lev, 55. Schleiss.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.