Plzeň - Karlovy Vary 4:7 Hokejisté Hradce Králové v přípravě opět vyhráli, Plzeň podlehla Karlovým Varům

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v přípravě na novou extraligovou sezonu i třetí zápas, když porazili Vídeň těsně 3:2. Plzeň nestačila v západočeském derby na Karlovy Vary (4:7), Litvínov podlehl Liberci 2:5. Stejně jako Litvínovští prohráli poprvé v přípravě hráči Pardubic, když nedokázali dát gól soupeři z Mladé Boleslavi.

Radek Pilař z Hradce Králové na archivním snímku.

Královéhradečtí se během přípravy poprvé představili v domácím prostředí. Hostující Capitals v úvodním dějství vedli, ale do přestávky vyrovnal Jakub Lev, pak domácí odskočili zkraje druhé části dvěma zásahy v rozmezí necelé minuty, když se prosadili Radek Pilař a Nikita Ščerbak. Rakouský tým sice ještě snížil, ale více už nestihl. Vyhrál však 2:0 alespoň samostatné nájezdy, které si oba celky po domluvě zkusily.

Pro hokejisty Karlových Varů byl zápas v Plzni již šestým během léta a dorovnali bilanci na tři výhry a tři porážky. Zápas na ledě Indiánů jim vyšel na výbornou, když v polovině utkání vedli už 6:0 a po dvou třetinách dokonce 7:0. Jeden z gólů vstřelil teprve sedmnáctiletý obránce Matteo Kočí, člen reprezentační osmnáctky. Hráči Škody korigovali ve třetím dějství debakl čtyřmi zásahy.

Litvínov měl po třech vystoupeních na kontě tři jednoznačné výhry, ale tentokrát narazil, přestože v měření sil s Libercem měl ještě v polovině hrací doby na své straně dvoubrankový náskok. Bílí Tygři pak vývoj otočili, když se dvakrát prosadil Jaroslav Vlach, po gólu přidali Adam Najman, Radek Janata. a Mikuláš Jenčovský.

Po dvou vítězstvích prohráli poprvé i hráči Pardubic, kteří nestačili doma na Mladou Boleslav. Jediný gól zápasu vstřelil na konci první třetiny Matyáš Kantner. Domácí recept na překonání Filipa Novotného najít nedokázali.

Olomoučtí hokejisté o měření sil s týmem Košic přišli. Slovenský celek na Hanou nepřicestoval kvůli nemoci.

Přípravné hokejové zápasy:
Mountfield Hradec Králové - Vídeň Capitals 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 17. Lev, 22. Pilař, 22. Ščerbak - 7. Preiser, 28. Brunner.
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 4:7 (0:2, 0:5, 4:0)
Branky: 42. Schleiss, 45. Blomstrand, 58. Baránek, 59. M. Lang - 2. O. Beránek, 15. Kofroň, 21. M. Kočí, 24. Jiskra, 25. Černoch, 30. Vondráček, 34. Tůma.
HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky: 9. Sukeľ, 29. P. Straka - 43. a 60. J. Vlach, 32. Najman, 33. Janata, 46. Jenčovský.
HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 20. Kantner.
HC Olomouc - HC Košice nehráno kvůli nemoci v týmu Košic.