Vídeň Capitals - Hradec Králové 2:4 Hokejisté Hradce Králové v přípravě vyhráli počtvrté za sebou

Znojmo

Hokejisté extraligového Hradce Králové zvládli úspěšně další přípravný zápas proti rakouskému soupeři, když ve Znojmě porazili Vídeň Capitals 4:2. O vítězství, jímž navázali na páteční úspěch se Štýrským Hradcem, rozhodli ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:1.

O branky Východočechů se postarali jen dva střelci - dvakrát se prosadili Jakub Orsava a Kevin Klíma. Tři asistence zaznamenal další útočník Aleš Jergl. Klíčová pro vývoj zápasu byla 54. minuta, kdy za stavu 2:2 využil Kevin Klíma přesilovku pět na tři a záhy zvýšil v klasické početní výhodě Orsava.

Pro tým Mountfieldu šlo o pátý zápas v přípravě na novou sezonu, přičemž neuspěl pouze v tom prvním s Kolínem (1:2). Od té doby vyhrává a pokaždé nastřílel minimálně čtyři branky. Celkem jich za čtyři vítězná utkání dal dvacet.