Hokejisté Karlových Varů vyhráli turnaj v Norimberku

Hokejisté Karlových Varů porazili v nedělním finále turnaje BMW Cupu v Norimberku domácí Ice Tigers 3:2 v prodloužení a ovládli víkendovou akci. O výhře Energie rozhodl v 62. minutě po přečíslení dva na jednoho slovenský útočník Dávid Gríger.

Ilustrační foto

Na turnaji v zahraničí se představila i Plzeň, která v Bolzanu porazila švýcarský tým Ambri-Piotta 3:2 po samostatných nájezdech. Utkání rozhodl Tomáš Mertl.

"Oba zápasy tady pro nás byly skvělá zkušenost. Mančafty jsou z různých lig a můžeme z toho čerpat. Oba celky hrají odlišný styl než polovina týmů v Česku," řekl útočník Jan Schleiss na klubovém webu. Západočeši v sobotu prohráli s Düsseldorferem 2:4.

Přípravné hokejové utkání - finále turnaje BMW Cupu v Norimberku:
Norimberk Ice Tigers - HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 22. MacLeod, 51. Welsh - 26. Pulpán, 30. Koblasa, 62. Gríger.
Přípravné hokejové utkání - o 3. místo na turnaji Südtirol Summer Classic v Bolzanu:
HC Škoda Plzeň - HC Ambri-Piotta 3:2 po sam. náj. (0:1, 1:1, 1:0)
Branky: 24. Bitten, 55. Hrabík, rozhodující nájezd Mertl - 19. Virtanen, 22. M. Špaček.