Karlovy Vary - Liberec 4:3Hokejisté Karlových Varů výhrou nad Libercem utnuli sérii porážek

11. 11. 2008 17:45

Hokejistům Karlových Varů se povedlo po reprezentační přestávce přerušit sérii čtyř extraligových porážek, když v úterním utkání zvítězili nad Libercem 4:3. Úřadující vicemistr rozhodl zápas dvěma góly v poslední třetině a oplatil soupeři devět dní starou prohru ze severu Čech. Bílí Tygři přišli o sérii tří vítězství.

Zápas 34. kola, který se předehrával kvůli prosincové účasti Karlových Varů na Spenglerově poháru v Davosu, začal velkou šancí hostů. Na branku domácích jeli sami Nedorost s Nedvědem, ale na Mensatora ani jeden z nich nevyzrál. Ve 4. minutě zavezl před libereckou branku puk Kumstát, přihrál volnému obránci Čuttovi, který dal svůj první gól v barvách Energie.

Karlovy Vary pokračovaly v aktivní hře a v 10. minutě zvýšil na 2:0 Kristek. Trvalý tlak domácích vyústil vzápětí v další nebezpečnou střelu útočníka Zuckera. Při prvním vyloučení Západočechů si Liberec nevytvořil žádné šance, změna ve vývoji zápasu však nastala v 18. minutě. Ihned po skončení svého trestu si najel na přihrávku Blatný, poslal puk Pabiškovi a ten blafákem překonal Mensatora. Hned za minutu po akci na jeden dotek vyrovnal obránce hostí Zíb.

Druhou třetinu začali domácí přesilovkou, která se jim však vůbec nepovedla. Otěže zápasu začal přebírat Liberec a po zmatcích v obraně domácích ve 28. minutě poslal hosty do vedení Nedorost. Puk se zastavil těsně za brankovou čarou. Liberec si vytvářel další šance a Karlovy Vary dohrávaly druhou třetinu v křeči. V závěru byl tvrdě sražen domácí útočník Procházka, který již do třetí části nenastoupil.

Tato situace jakoby domácí tým nabudila. V poslední třetině si začal vytvářet tlak, jehož výsledkem byl obrat. Ve 48. minutě vyrovnal Melenovský a v téže minutě rozhodl Kumstát, kterému zpoza branky nahrál další reprezentant Skuhravý.

Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Čutta (Kumstát), 10. Kristek (Němec), 48. Melenovský (Kristek, Mudroch), 48. Kumstát (Skuhravý) - 18. Pabiška (Blatný, Šachl), 19. Zíb (Nedorost, P. Nedvěd), 28. Nedorost (Nedvěd, Pletka). Rozhodčí: Šindler - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 4:6, navíc Jiruš (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3060.
Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Čutta, Jiří Hanzlík, Mudroch, Němec, Prošek, Řezníček - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Skladaný, Pech, Sailer - Zucker, Dej, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik, Kněžický.
Bílí Tygři Liberec: Fikrt - J. Moravec, Jiruš, Žabka, Zíb, Kajínek, Modrý, Hunkes, Vantuch - V. Nedorost, P. Nedvěd, Pletka - Podkonický, Kašpařík, Šimánek - Víšek, Plodek, Klimenta - Bartovič, Blatný, Šachl. Trenéři: Pešán, J. Nedvěd st., Kapoun.

Souhrn z výsledků:
Včera základní část - 29. kolo Sparta HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín Zlín Sparta - Zlín 4 : 6
20211203T18 : 30:00+0000
Sparta vs. Zlín
Sparta
Zlín
Včera základní část - 29. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec Třinec Pardubice - Třinec 6 : 3
20211203T18 : 00:00+0000
Pardubice vs. Třinec
Včera základní část - 29. kolo Brno HC Kometa Brno - Rytíři Kladno Kladno Brno - Kladno 5 : 2
Brno vs. Kladno
Brno
Kladno
Včera základní část - 29. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - Mountfield HK Hradec Králové Vítkovice - Hradec Králové 1 : 2 pp
20211203T17 : 30:00+0000
Vítkovice vs. Hradec Králové
Vítkovice
Hradec Králové
Včera základní část - 29. kolo Plzeň HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary Plzeň - Karlovy Vary 3 : 2
Plzeň vs. Karlovy Vary
Plzeň
Karlovy Vary
Včera základní část - 29. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - HC Olomouc Olomouc Litvínov - Olomouc 3 : 4
Litvínov vs. Olomouc
Litvínov
Olomouc
1.12.2021 základní část - 28. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno Brno Liberec - Brno 2 : 4
20211201T18 : 00:00+0000
Liberec vs. Brno
Liberec
Brno
30.11.2021 základní část - 28. kolo Olomouc HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice Pardubice Olomouc - Pardubice 1 : 4

Souhrn z kalendáře:
zítra 15 : 00 základní část - 30. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav Ml. Boleslav TV Tipsport Třinec - Ml. Boleslav Vsadit
20211205T15 : 00:00+0000
Třinec vs. Ml. Boleslav
Ml. Boleslav
zítra 15 : 30 základní část - 30. kolo Karlovy Vary HC Energie Karlovy Vary - HC VERVA Litvínov Litvínov TV Tipsport Karlovy Vary - Litvínov Vsadit
20211205T15 : 30:00+0000
Karlovy Vary vs. Litvínov
Litvínov
zítra 15 : 30 základní část - 30. kolo Zlín PSG Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice TV Tipsport Zlín - Pardubice Vsadit
Zlín vs. Pardubice
Zlín
zítra 16 : 00 základní část - 30. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Kladno - Sparta Vsadit
20211205T16 : 00:00+0000
Kladno vs. Sparta
Kladno
Sparta
zítra 16 : 00 základní část - 30. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera Vítkovice TV Tipsport Liberec - Vítkovice Vsadit
Liberec vs. Vítkovice
Liberec
Vítkovice
zítra 16 : 00 základní část - 30. kolo Hradec Králové Mountfield HK - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice TV Tipsport Hradec Králové - Č. Budějovice Vsadit
Hradec Králové vs. Č. Budějovice
Č. Budějovice
zítra 17 : 00 základní část - 30. kolo Olomouc HC Olomouc - HC Kometa Brno Brno TV Tipsport Olomouc - Brno Vsadit
20211205T17 : 00:00+0000
Olomouc vs. Brno
Olomouc
Brno
9.12. 18 : 00 základní část - 26. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice Pardubice TV Tipsport Kladno - Pardubice Vsadit
20211209T18 : 00:00+0000