Zlín - Ml. Boleslav 3:7Hokejisté Mladé Boleslavi rázně ukončili sérii proher

40. Cienciala 2 : 6
41. Karafiát 3 : 6
51. Flynn 3 : 7

Zlín

Hokejisté Zlína prohráli v pátečním utkání 19. kola Tipsport extraligy s Mladou Boleslaví 3:7. Středočeši ukončili sérii tří porážek, Zlín naopak prohrál potřetí v řadě.

Zleva brankář Zlína Libor Kašík, David Šťastný z Mladé Boleslavi a Jiří Suhrada ze Zlína.

Beranům, jenž vedl kouč juniorky Zbyněk Mařák, se vydařil vstup do utkání. Ve 4. minutě otevřel po souhře Sedláčka se Žižkou skóre Dobiáš, který si tak připsal premiérovou trefu v nejvyšší soutěži.

Na druhé straně si ke střele sjel Dlapa, brankář Kašík puk hrudí vyrazil před sebe. Mladá Boleslav vyrovnala zásluhou Šťastného. Po pasu Bernada překonal domácího gólmana dlouhou kličkou do bekhendu.

Zanedlouho vyslal Šidlík dopředu Najmana, Kašík jeho pokus chytil do lapačky. Bruslaři otočili skóre dvěma góly v rozmezí 37 sekund. Nejprve vlastní nahození dorazil do sítě Kousal, poté střelou příklepem skóroval Stránský.

Do druhé třetiny si Zlín přenesl přesilovku, v níž Šlahař z prostoru levého kruhu přestřelil. Další početní převahu už domácí využili, tvrdou ránou snížil obránce Gazda. Mladá Boleslav si ale v ponechané výhodě vzala dvoubrankový náskok zpět, přesně do horního rohu se trefil Zohorna. Chvíli poté přidal pátou hostující trefu zblízka Zbořil a vyhnal Kašíka z branky.

Berani si mohli znovu pomoct přesilovkou, pokus Jakuba Svobody, kterého Zlín angažoval dnes, ovšem Růžička vytěsnil mimo. Krátce před druhou přestávkou kapituloval i Kašíkův náhradník Huf, Cienciala poslal kotouč pod horní tyč.

Zlínu vyšel úvod třetí třetiny, při Flynnově vyloučení procedil puk za Růžičku Karafiát. Z pravé strany si pak do šance najel mladoboleslavský Zohorna, svou střelu ale nasměroval do betonu ležícího Hufa. V 51. minutě udeřili Bruslaři posedmé, rozjetého Flynna nezastavil ani natahující se Huf.

19. kolo hokejové extraligy:
PSG Berani Zlín - BK Mladá Boleslav 3:7 (1:3, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Dobiáš (Žižka, P. Sedláček), 23. Gazda (J. Svoboda, Herman), 41. Karafiát (Okál) - 8. Šťastný (Bernad, Fillman), 15. P. Kousal (Flynn, Šidlík), 15. J. Stránský (Bičevskis), 24. R. Zohorna (Ševc, Lunter), 25. A. Zbořil (Jääskeläinen, Cienciala), 40. Cienciala (Bičevskis, Jääskeläinen), 51. Flynn (P. Kousal, O. Najman). Rozhodčí: Micka, Kika - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Bez diváků.
Zlín: Kašík (25. Huf) - D. Nosek, Řezníček, Ferenc, Suhrada, Žižka, M. Novotný, Gazda - Šlahař, Honejsek, Okál - J. Svoboda, Herman, Köhler - Ondráček, Karafiát, Václavek - Dobiáš, P. Sedláček, Kubiš. Trenér: Mařák.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Šidlík, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad - J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad - Cienciala, A. Zbořil, Jääskeläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Šťastný, R. Zohorna, Lunter. Trenéři: Rulík a Patera.