Třinec - Olomouc 3:4Káňa zařídil hattrickem výhru Olomouce v přípravě na ledě mistrovského Třince

Hokejisté Olomouce vyhráli díky hattricku útočníka Jana Káni v přípravném utkání na ledě mistrovského Třince 4:3. Mladá Boleslav zdolala Liberec 3:1 a Litvínov rozdrtil Plzeň 7:0. Karlovy Vary vyhrály nad prvoligovými Litoměřicemi 3:1 a Vítkovice podlehly ve Švýcarsku Ženevě 1:3.

Poprvé se Káňa prosadil v 5. minutě v přesilové hře střelou od modré čáry. Oceláři ale ještě v první třetině otočili stav díky brankám Miloše Romana a Tomáše Marcinka, který zužitkoval početní výhodu. Ve 24. minutě vyrovnal Jan Bambula a v čase 34:47 skóroval z úniku Káňa. Tři minuty před koncem druhé části smazal ztrátu domácích Alan Lyszczarczyk. V 52. minutě ale rozhodl Káňa, který se zbavil Marka Ročáka a překonal Marka Mazance.

Mladou Boleslav dostal do vedení v čase 3:45 David Šťastný. V 18. minutě sice vyrovnal Sebastián Čederle, ale v polovině utkání vrátil Bruslařskému klubu náskok Jan Stránský, který ještě svou druhou trefou v utkání v 55. minutě pečeti výsledek.

Litvínov díky dvěma využitým přesilovým hrám vedl už v 6. minutě 2:0, postarali se o to Petr Straka a Patrik Zdráhal. V úvodu druhé části se prosadil Filip Helt a v závěrečném dějství se zapsal podruhé mezi střele Straka. Další početní výhodu využil Denis Zeman a skórovali také Jiří Fronk a Jindřich Abdul.

Karlovy Vary vedly díky brankám Daniela Kružíka z 10. a 22. minuty 2:0 a 35 sekund před koncem druhé třetiny jim zajistil už tříbrankový náskok Matěj Zabloudil. Výsledek zkorigoval po 107 sekundách závěrečného dějství Jakub Šedivý.

Vítkovice ztratily duel se Ženevou ve druhé třetině, v které skórovali Benjamin Antonietti, Alessio Bertaggia a Linus Omark. Ve 45. minutě zkorigoval výsledek Jan Bernovský. Ostravany čeká ještě ve středu v Le Sentier zápas s Lausanne a potom duely ve Francii s Chamonix a Grenoblem.

Přípravné hokejové zápasy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Litoměřice 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 10. a 22. Kružík, 40. M. Zabloudil - 42. J. Šedivý.
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 32. a 55. J. Stránský, 4. D. Šťastný - 18. Čederle.
HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 17. Miloš Roman, 20. Marcinko, 37. Lyszczarczyk - 5., 35. a 52. J. Káňa II, 24. Bambula.
HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
Branky: 1. a 46. P. Straka, 6. P. Zdráhal, 22. Helt, 52. D. Zeman, 53. Fronk, 54. Abdul.
Servette Ženeva - HC Vítkovice Ridera 3:1 (0:0, 3:0, 0:1), hráno v Le Sentier
Branky: 26. Antonietti, 27. Bertaggia, 37. Omark - 45. Bernovský.