Kladenský blackout a šokovaný kouč Komety: Dvacet lidí z Bohnic si přijelo zahrát hokej

14. 10. 2021 23:18

Ještě deset minut před koncem třetí třetiny prohrávala v Chomutově s domácím Kladnem o dva góly, takže nakonec dvoubodový zisk za vítězství 6:5 v prodloužení musí brát Kometa všemi deseti. Přesto kouč hokejistů Brna Jiří Kalous štěstím nezářil. Právě naopak. A na pátek slibuje svým svěřencům důrazné pohovory.

Trenér Brna Jiří Kalous.Foto: Václav Šálek, ČTK

Byl to v první třetině docela slušný blázinec. Rytíři, do jejichž sestavy se po jednozápasové pauze způsobené zraněním vrátil hrající majitel Jaromír Jágr, sice v posledních dvou extraligových duelech vstřelili jediný gól, teď ale v úvodním dějství nasázeli Kometě hned tři. Jenže stejný počet jich i inkasovali...

„Ve třetí třetině se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou gólů, bohužel potom přišla minuta, která nás víceméně stála zápas," kroutil hlavou asistent trenéra Kladna Jiří Burger nad 21vteřinovým blackoutem, který jeho tým potkal v 51. minutě, během nějž hosté trefami Krištofa a Zaťoviče srovnali na 5:5.

Jaromír Jágr z Kladna v zápase s Kometou.Foto: Ondřej Hájek, ČTK

A přestože v prodloužení obrat Brňanů dokonal po úniku Horký, Jiří Kalous navzdory dvoubodovému triumfu zuřil.

„Nám to s kolegy připadalo, že chvílemi přijelo dvacet lidi z Bohnic a přišli si zahrát hokej, protože to byly momenty, kdy jsme se úplně zbláznili a dělali jsme nesmyslné věci. Byl jsem v šoku," nebral si servítky zkušený trenér.

„Nicméně se nám to podařilo obrátit a vyhrát, za což jsme rádi. To je asi jediné pozitivum, které jsme na tom zápase měli. V pátek budeme mít asi velmi důrazné pohovory," slibuje svým hráčům, že se mají na co těšit.

Hráči Brna se radují z výhry v prodloužení nad Kladnem.Foto: Ondřej Hájek, ČTK

A po čtvrtku nemají radost ani Kladeňáci. Vzhledem k průběhu zápasu je bod málo, série proher už se protáhla na číslo 5. „Byl to vyhraný zápas, měli jsme brát tři body. Doma vést 5:3, to nemůžeme pustit. Je to naše blbost, musíme se poučit, aby se to nestávalo," prohlásil autor první branky Rytířů Adam Kubík.

Adam Kubík z Kladna se raduje ze vstřeleného gólu proti Kometě. Přihlížejí Michal Gulaši a brankář Matej Tomek z Brna.Foto: Ondřej Hájek, ČTK

„Je to zklamání. Musíme se z toho oklepat a v neděli nás čeká další hodně těžký zápas na Spartě. Pokusíme se bodovat tam," uzavírá Burger, jehož Kladno se i v Praze bude muset obejít bez svých nejproduktivnějších obránců Baránka se Suchánkem, kteří za fauly v nedělním utkání v Mladé Boleslavi vyfasovali dvouzápasové stopky.

Souhrn z výsledků:
2.3.2022 45. kolo Brno HC Kometa Brno - HC Olomouc Olomouc Brno - Olomouc Odloženo
20220302T18 : 00:00+0000
Brno vs. Olomouc
Brno
Olomouc
1.3.2022 43. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - Mountfield HK Hr. Králové Litvínov - Hr. Králové Odloženo
20220301T17 : 30:00+0000
Litvínov vs. Hr. Králové
Litvínov
Hr. Králové
17.2.2022 43. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary K. Vary Sparta - K. Vary Odloženo
20220217T18 : 30:00+0000
Sparta vs. K. Vary
Sparta
K. Vary
15.2.2022 42. kolo K. Vary HC Energie Karlovy Vary - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice K. Vary - Č. Budějovice Odloženo
20220215T15 : 30:00+0000
K. Vary vs. Č. Budějovice
K. Vary
Č. Budějovice
11.2.2022 49. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno Brno Pardubice - Brno Odloženo
20220211T18 : 00:00+0000
Pardubice vs. Brno
Brno
10.2.2022 45. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec Liberec Vítkovice - Liberec Odloženo
20220210T17 : 30:00+0000
Vítkovice vs. Liberec
Vítkovice
Liberec
30.1.2022 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice Hr. Králové - Vítkovice Odloženo
20220130T16 : 00:00+0000
Hr. Králové vs. Vítkovice
Hr. Králové
Vítkovice
Včera 37. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC VERVA Litvínov Litvínov Sparta - Litvínov 3 : 1

Souhrn z kalendáře:
dnes 17 : 00 43. kolo Pardubice HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Pardubice - Olomouc Vsadit
20220126T17 : 00:00+0000
Olomouc
dnes 17 : 30 47. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary K. Vary TV Tipsport Vítkovice - K. Vary Vsadit
20220126T17 : 30:00+0000
Vítkovice
K. Vary
dnes 18 : 00 52. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec Třinec TV Tipsport Kladno - Třinec Vsadit
20220126T18 : 00:00+0000
Kladno
zítra 17 : 30 46. kolo Plzeň HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice Pardubice O2 TV Sport Plzeň - Pardubice Vsadit
20220127T17 : 30:00+0000
Plzeň vs. Pardubice
Plzeň
28.1. 17 : 30 46. kolo Č. Budějovice ČEZ Motor České Budějovice - HC Oceláři Třinec Třinec TV Tipsport Č. Budějovice - Třinec Vsadit
20220128T17 : 30:00+0000
Č. Budějovice vs. Třinec
28.1. 17 : 30 46. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - PSG Berani Zlín Zlín TV Tipsport Litvínov - Zlín Vsadit
Litvínov vs. Zlín
Litvínov
Zlín
28.1. 17 : 30 46. kolo Ml. Boleslav BK Mladá Boleslav - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Ml. Boleslav - Olomouc Vsadit
Ml. Boleslav vs. Olomouc
Ml. Boleslav
Olomouc
28.1. 17 : 30 46. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - Rytíři Kladno Kladno TV Tipsport Vítkovice - Kladno Vsadit