Kladno blahořečilo uzdraveného Brízgalu. Rozhodl zápas, shodli se trenéři

Čtyři měsíce nechytal, ale v prvním barážovém duelu přiváděl střelce Vsetína k šílenství. Adam Brízgala čelil 43 střelám a kapituloval až dvě a půl minuty před koncem za rozhodnutého stavu. Především díky němu zvládli hokejisté Kladna první duel prolínací soutěže, ve kterém porazili Vsetín 4:1. Majitel Rytířů Jaromír Jágr sledoval utkání jen v civilu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Kladno - Vsetín, kladenský Brízgala si připsal hned několik skvělých zákroků.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Baráž, 1. zápas: Kladno - Vsetín

Brízgala chytal první zápas od 30. prosince, kdy se zranil v duelu s Brnem. „V tréninku jsem byl opatrnější, ale kdybych si nevěřil, do zápasu bych nenaskočil. Cítil jsem se dobře,“ pravil po utkání 25letý gólman. „Dobře se přesouvá, je koncentrovaný a klidný,“ ocenil svou jedničku trenér Kladna Otakar Vejvoda, podle nějž byl Brízgala jedním ze tří faktorů, které vedly k prvnímu vítězství.

Těmi dalšími byly ubráněná oslabení a druhá třetina. V první části se totiž na Rytířích zřejmě projevila 45denní přestávka. Nemohli najít tempo, dvakrát navíc museli bránit v početní nevýhodě. „Nepomohlo nám to. Byli jsme pomalejší, než jsme chtěli. Ve druhé třetině jsme už měli mnohem lepší pohyb,“ souhlasil Vejvoda.

Kladno - Vsetín, domácí Jarůšek rozhodl utkání dvěma góly.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Favorita uklidnil až gól dalšího navrátilce po zranění Matyáše Filipa. Ten se prosadil ve 28. minutě, kdy poprvé zafungovala nově složená první formace s Procházkou a Jarůškem. Poslední jmenovaný v zápase kromě asistence na Filipův gól sám přidal dvě trefy.

„Až do prvního gólu jsme hráli, co jsme chtěli. Bohužel utkání rozhodla naše bídná produktivita a velmi dobrý výkon gólmana Brízgaly,“ mrzelo kouče hostů Jiřího Weintritta.

Vsetín přitom také musel řešit trable s brankáři. Do utkání totiž vůbec nebyla nominována opora Maxim Žukov. Ruský brankář měl drobné zdravotní problémy, ale na čtvrteční duel už by měl být připraven.

Ztráty ale budou hosté možná počítat jinde. Už v první třetině utkání kvůli zranění skončilo pro obránce Ondřeje Smetanu, který v prvním duelu naskočil pouze ke třem střídáním.