Kladno obralo favorita! Kometa bleskově udeřila, Sparta přestřelku zvládla

Střídání na špici se nekoná! Hokejisté Třince v 48. kole Tipsport extraligy zvítězili na ledě Litvínova 6:2 a upevnili si pozici lídra, i proto, že jejich nejbližší pronásledovatel z Hradce Králové nečekaně ztratil doma body s Kladnem a po prohře 3:4 ztrácí na Oceláře znovu šest bodů. V dalších úterních zápasech vyhrála brněnská Kometa nad Mladou Boleslaví 2:1, stejným výsledkem zdolala Plzeň hokejisty Olomouce a České Budějovice udolaly Zlín 3:2 po samostatných nájezdech a pražská Sparta zvítězila nad Pardubicemi 5:4.

Brankář Landon Bow znovu držel naděje hokejistů Kladna.

Třetí Pardubice vyšly minule proti Mladé Boleslavi po sérii sedmi vítězných zápasů gólově naprázdno, v Praze však spustily od druhé třetiny kanonádu. A protože ani Sparta nechtěla zůstat pozadu, diváci nakonec viděli drama vyšperkované devíti góly. K radosti domácích fanoušků přestřelku lépe zvládli domácí, dvěma trefami včetně vítězné se na olympijský turnaj naladil Michal Řepík. Sparta vyhrála potřetí v řadě a v tabulce poskočila na sedmé místo.

Plzeň vyhrála tři z posledních čtyř zápasů a upevnila svoji pozici v elitní čtyřce soutěže. K výhře nad Olomoucí jí stačily dvě proměněné přesilovky. Hanáci naopak prohráli šestý z uplynulých sedmi duelů a v tabulce jsou nadále jedenáctí.

Brněnská Kometa po sérii tří porážek v řadě zabrala a díky trefám Zaťoviče a Šika, které v úvodní třetině dělilo pouhých 16 sekund, porazila Mladou Boleslav. Ve vyrovnaném středu tabulky pak díky lepšímu skóre svého soupeře přeskočila.

I proto, že se nedaří Litvínovu. Proti úřadujícím mistrům drželi Chemici výsledkově krok jen do poloviny zápasu, potom se Oceláři rozstříleli a soupeře zdolali i počtvrté v sezoně. Severočeši si připsali čtvrtou prohru v řadě a už musí sledovat nebezpečně se přibližující Kladno, které na ně ze 14. pozice ztrácí pouze šest bodů.

Rytíři s Jaromírem Jágrem jen v civilu na střídačce zaskočili favorizovaný Hradec Králové dokonce na jeho ledě a poprvé v sezoně na Mountfield vyzráli. Stejně jako v neděli v Litvínově položili základ ke svému úspěchu hned v první třetině, kterou vyhráli vysoko 4:1. Domácí mohutně dotahovali (kanadský brankář vítězů Landon Bow předvedl 65 (!) úspěšných zákroků), ale na vyrovnání už nedosáhli.

Kladenští tak znovu odskočili poslednímu Zlínu, který z Českých Budějovic veze jen bod za prohru v samostatných nájezdech. I když Berani potřetí v řadě bodovali jejich odstup na Kladno vzrostl na 15 bodů.

Hokejová Tipsport extraliga - 48. kolo:
Plzeň - Olomouc 2:1
Branky: 16. Mertl, 35. G. Thorell - 28. V. Burian
České Budějovice - Zlín 3:2 po samostatných nájezdech
Branky: 14. Gulaš, 55. Štich, rozh. sam. nájezd Valský - 8. Zabusovs, 28. Ferenc
Litvínov - Třinec 2:6
Branky: 14. Estephan, 29. Irving - 19. Svačina, 26. P. Vrána, 39. Hrehorčák, 53. Chmielewski, 55. Kofroň, 57. Szturc
Hradec Králové - Kladno 3:4
Branky: 9. F. Pavlík, 47. Nedomlel, 53. Jergl - 4. Wood, 7. Beran, 17. Filip, 17. Kubík (z trest. střílení)
Brno - Mladá Boleslav 2:1
Branky: 17. Zaťovič, 18. Šik - 53. J. Stránský
Sparta - Pardubice 5:4
Branky: 24. a 60. Řepík, 38. T. Dvořák, 41. Chlapík, 56. Pavelka - 27. Robertson, 32. A. Musil, 35. Matýs, 45. Sergijenko