Kladno v útočném představení opět nadělovalo Zlínu

KLADNO

Kladenští hokejisté potvrdili své postavení nejproduktivnějšího týmu extraligy a v pátek porazili v poslední době ve výborné formě hrající Zlín 7:4. Rabat opět úřadoval v přesilovkách, v nichž třikrát skóroval. Po dvou gólech zaznamenali kladenští útočníci Bílek a Havel, na straně hostí Leška.

Při prvním letošním vzájemném utkání nastřílelo Kladno svému zlínskému soupeři osm branek. Nikdo nečekal, že by moravský tým tentokráte inkasoval stejně. Nakonec, těch gólů dnes bylo v jeho síti "jen" sedm.

Po zahřívacím úvodu mohlo jít do vedení Hamé, když Kubiš jel v oslabení sám na gólmana Orcta. Ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla a o chvíli později si jistě zlínský útočník drbal hlavu o to víc, protože domácí Bílek dal první přesilovkový gól Kladna. Vyloučený Nosek se tak musel předčasně vrátit z trestné lavice. Zřejmě se zdravě naštval, protože o pár desítek vteřin později našel svou přihrávkou před kladenskou klecí volného Lešku a ten vyrovnal.

Moravané vzápětí strhli vedení na svou stranu, když v početní výhodě přidal Leška svůj druhý zásah. Přesto šli do šaten veselejší hráči Rabatu. V závěru úvodní části hry hráli nejdříve 40 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, při které Havel vyrovnal a ten samý hráč potom při následné výhodě jednoho hráče na hřišti poslal svým druhý gólem v utkání domácí do vedení.

Živý hokej pokračoval i ve druhé třetině. Zlínský Vosátko sice vydržel na trestné lavici celé dvě minuty, ale v době, kdy šel pomoci vlastní obraně, se po perfektní spolupráci s Paterou prosadil Martin Procházka. Zlín stále nechtěl připustit porážku a doufal alespoň v remízu, zvláště když Čech projel nedůraznou kladenskou obranou a znovu snížil. Ale Kladno před druhou sirénou opět uteklo na dvoubrankový rozdíl zásluhou Bílka. Čtyři vteřiny před koncem ještě Leška nastřelil tyč a tím prakticky bodové ambice Zlína skončily.

Deset minut před koncem totiž Zeman propálil od modré všechno před sebou a o výsledku utkání bylo definitivně rozhodnuto. Oba týmy ještě zaznamenaly po jedné brance, a tak kladenští diváci viděli celkem hned jedenáct branek. Závěrečné minuty se odehrávaly před bouřlivě aplaudujícím publikem, které vyprovodilo své miláčky do kabiny dlouhotrvajícím potleskem.

Rabat Kladno - Hamé Zlín 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Bílek (Pavlas), 19. M. Havel (Patera), 20. M. Havel (Ševc), 23. Martin Procházka (Patera), 39. Bílek, 50. Zeman (M. Havel), 57. Frolík (Gardoň) - 9. Leška (Nosek), 11. Leška (Melenovský), 33. M. Čech (Nosek), 52. Kašpařík (Kubiš). Rozhodčí: Jebavý - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:2. Diváci: 2628.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, Pavlas, Hájek, Zeman, Mrázek, od 41. navíc Trončinský - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Frolík - M. Havel, Tatíček, Bělohlav - Diviš, Čurilla, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.
Zlín: J. Čech - Vosátko, Lučka, Nosek, L. Galvas, Horáček, Novotný - Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - Kovář, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.