Kometa urvala první body, Sparta nabírá formu

Poslední dva zápasy před pauzou způsobenou stále se zpřísňujícími opatřeními proti šíření koronaviru měla v neděli na programu hokejová Tipsport extraliga. V dohrávce 3. kola zvítězila brněnská Kometa nad českobudějovickým Motorem 4:3 po samostatných nájezdech a Litvínov doma prohrál v utkání 9. kola se Spartou 1:3.

Hráči Brna (zleva) Michal Gulaši, Peter Schneider a Stanislav Svozil se radují z vyrovnávacího gólu.

Kometa se prvního zápasu v nové sezoně dočkala teprve v pátek proti Plzni, kdy na svém ledě schytala debakl 3:7, v zápase s Budějovicemi si proto chtěla napravit reputaci. Po dvou slepených gólech Christova a Karabáčka sice prohrávala ve 33. minutě už 1:3, ale nakonec si vynutila prodloužení a samostatné nájezdy, v nichž rozhodl druhou trefou večera Peter Schneider.

Hokejistům Litvínova se nevede, nepovedlo se jim doposud získat ani bod a jsou na samém dně tabulky. Na svém ledě nestačili na Hradec (2:4), na Třinec (3:6) a v neděli ani na Spartu. Pražané rozhodli o třetí výhře za sebou dvěma góly ve druhé třetině.

Hokejová Tipsport extraliga - dohrávka 3. kola:
Brno - České Budějovice 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 15. a rozh. sam. nájezd Schneider, 39. P. Holík, 57. Horký - 8. M. Beránek, 32. Christov, 33. Karabáček