Kouč Liberce na Spartě zuřil! Pos*ali jste posledních deset minut, řval od plic na sudího Kiku

3. 4. 2021 21:10

Mohl být nadmíru spokojený. Jeho svěřenci se na Spartě nerozklepali ani poté, co vítěz základní části po první třetině úvodního semifinále play off vedl 1:0. Hokejisté Liberce duel pěti góly (čtyřmi ve třetí části hry) otočili, takže kouč Bílých tygrů Patrik Augusta mohl mít pro svůj tým jen slova chvály.

Potyčka mezi hráči Sparty a Liberce během semifinále extraligy.Foto: Roman Vondrouš, ČTK

„Odvedli jsme velice kvalitní výkon. Nebylo to jednoduché utkání, byl to boj o každý metr ledu a zejména v úvodu moc šancí nebylo. Rozhodlo to, že jsme byli produktivní. Ve třetí třetině se nám podařilo vstřelit dva relativně rychlé góly a Sparta to musela otevřít," hodnotil Augusta duel v libeňské O2 areně, v němž hattrickem zazářil útočník Jaroslav Vlach.

S čím ale u šéfa liberecké střídačky spokojenost rozhodně nepanovala, byl moment z předposlední minuty duelu. Sparťan Pech v útočném pásmu domácích zasáhl loktem do obličeje Dávida Grígera, který zůstal ležet na ledě. Slovenský forvard následně v předklonu odjel na střídačku a do hry se už nevrátil. I proto, že za rozhodnutého stavu zbývalo do konce duelu jen 71 vteřin.

Jaroslav Vlach z Liberce (uprostřed) se raduje z gólu na ledě Sparty.Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Hlavní rozhodčí Robin Šír s Adamem Kikou však Pecha nevyloučili, což nesl Augusta hodně nelibě. A Kikovi, který mu u střídačky vysvětloval, že zákrok neviděl, dal jasně najevo svou nespokojenost.

„Ale já mám zraněného hráče!" nebral Augusta Kikova slova, že zákrok muži v pruhovaném neviděli, takže Pecha potrestat nemohli. „Pos*ali jste posledních deset minut," pokračoval v diskuzi s Kikou liberecký stratég, kterému se zjevně nelíbily i některé předchozí momenty.

Na pozápasové tiskové konferenci už však vychladl. A dobře věděl, že hodnotit rozhodčí v den zápasu mají všichni jeho účastníci pod hrozbou finanční pokuty zapovězeno. „Nemůžu se k tomu vyjadřovat. Ještě se na to podívám, mám na to ale svůj názor," dodal Augusta, který ale jinak výkon svého týmu velebil.

Hokejisté Liberce se radují po konci utkání.Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Ta na sparťanské straně moc pochvalných slov logicky nezaznívalo. Hlavní favorit na titul sice po gólu kapitána Řepíka ještě ve 33. minutě vedl, jenže pak Najman srovnal a v závěrečné periodě přišel liberecký čtyřgólový uragán. „Třetí třetina nám nevyšla. Za stavu 1:0 jsme měli ve druhé třetině pár šancí, které jsme však nevyužili. Staly se tam nějaké chyby, zápas se nám nepovedl," věděl trenér Pražanů Miloslav Hořava.

„Scházely nám góly, přitom přečíslení jsme měli dost. Kdybychom odskočili na 2:0, mohl to být jiný zápas, ale na kdyby se nehraje. Liberec dobře bránil střední pásmo, napadal ve dvou hráčích a dělalo nám problémy dostat se k nim do třetiny. Chytře si počkali na naše chyby a my jsme jim de facto darovali všechny jejich góly. Ani jeden vstřelili poté, že by nás vyloženě přehráli," mínil Michal Řepík.

Úvodní jasnou porážku chtějí sparťané co nejrychleji hodit za hlavu, aby v neděli sérii srovnali. „Je to 0:1 na zápasy, nemůžeme z toho dělat tragédii. Musíme se z toho poučit a příště být lepší," ví Řepík.

Souhrn z výsledků:
26.11.2021 základní část - 26. kolo Hradec Králové Mountfield HK - HC Sparta Praha Sparta Hradec Králové - Sparta 3 : 8
20211126T18 : 00:00+0000
Hradec Králové vs. Sparta
Hradec Králové
Sparta
26.11.2021 základní část - 26. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň Plzeň Liberec - Plzeň 4 : 2
Liberec vs. Plzeň
Liberec
Plzeň
26.11.2021 základní část - 26. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno Brno Vítkovice - Brno 3 : 2
20211126T17 : 30:00+0000
Vítkovice vs. Brno
Vítkovice
Brno
26.11.2021 základní část - 26. kolo Karlovy Vary HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav Ml. Boleslav Karlovy Vary - Ml. Boleslav 3 : 0
Karlovy Vary vs. Ml. Boleslav
Karlovy Vary
Ml. Boleslav
26.11.2021 základní část - 26. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice Litvínov - Č. Budějovice 3 : 2
Litvínov vs. Č. Budějovice
Litvínov
Č. Budějovice
25.11.2021 základní část - 26. kolo Zlín PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec Třinec Zlín - Třinec 2 : 1 pp
20211125T17 : 30:00+0000
Zlín vs. Třinec
Zlín
24.11.2021 základní část - 6. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc Olomouc Vítkovice - Olomouc 5 : 3
20211124T17 : 30:00+0000
Vítkovice vs. Olomouc
Vítkovice
Olomouc
23.11.2021 základní část - 27. kolo Č. Budějovice ČEZ Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary Č. Budějovice - Karlovy Vary 2 : 5

Souhrn z kalendáře:
dnes 15 : 00 základní část - 27. kolo Sparta HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec Liberec TV Tipsport Sparta - Liberec Vsadit
20211128T15 : 00:00+0000
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
dnes 15 : 30 základní část - 27. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - HC Olomouc Olomouc ČT sport Třinec - Olomouc Vsadit
20211128T15 : 30:00+0000
Třinec vs. Olomouc
Olomouc
dnes 15 : 30 základní část - 27. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - HC Vítkovice Ridera Vítkovice TV Tipsport Litvínov - Vítkovice Vsadit
Litvínov vs. Vítkovice
Litvínov
Vítkovice
dnes 16 : 00 základní část - 27. kolo Ml. Boleslav BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín Zlín TV Tipsport Ml. Boleslav - Zlín Vsadit
20211128T16 : 00:00+0000
Ml. Boleslav vs. Zlín
Zlín
dnes 16 : 30 základní část - 27. kolo Plzeň HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno Kladno TV Tipsport Plzeň - Kladno Vsadit
20211128T16 : 30:00+0000
Plzeň vs. Kladno
Plzeň
Kladno
dnes 17 : 00 základní část - 27. kolo Brno HC Kometa Brno - Mountfield HK Hradec Králové TV Tipsport Brno - Hradec Králové Vsadit
20211128T17 : 00:00+0000
Brno vs. Hradec Králové
Brno
30.11. 17 : 30 základní část - 28. kolo Karlovy Vary HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Karlovy Vary - Sparta Vsadit
20211130T17 : 30:00+0000
Karlovy Vary vs. Sparta
Sparta
30.11. 17 : 30 základní část - 28. kolo Vítkovice HC Vítkovice Ridera - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice TV Tipsport Vítkovice - Č. Budějovice Vsadit