Kubíkův hattrick nestačil, Kladno prohrálo s Banskou Bystricí

Ani hattrick Adama Kubíka nepomohl hokejistům Kladna k vítězství nad Banskou Bystricí na Tatranském poháru v Popradu. Rytíři se slovenským týmem prohráli 3:6 a v neděli je čeká zápas o 3. místo s poraženým ze souboje mezi domácím Popradem a finským týmem Sport Vaasa.

Ilustrační foto.

Kladno proti Banské Bystrici sice dvakrát vedlo, ale "Kamzíci" ještě ve druhé třetině skóre otočili a ve třetí části rozhodli o svém vítězství. Kubík ve 45. minutě vyrovnal, poté už se prosazoval jen slovenský celek.

Hokejisté Vítkovic zakončili zahraniční část přípravy porážkou na ledě Grenoblu 1:4. Jediný gól ostravského týmu proti úřadujícímu francouzskému mistrovi, za kterého chytal Jakub Štěpánek, vstřelil Roman Půček.

Přípravné hokejové utkání - Tatranský pohár v Popradu:
HC '05 Banská Bystrica - Rytíři Kladno 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Branky: 39. a 59. Kabáč, 40. a 60. Sojka, 20. Tamáši, 52. Gašpar - 4., 28. a 45. Kubík.
Brüleurs de Loups de Grenoble - HC Vítkovice Ridera 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 14. Champagne, 26. S. Treille, 54. Hardy, 57. Jalasvaara - 33. Půček.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200