Litvínov - Plzeň 4:3 PPLitvínov udolal v prodloužení Plzeň, rozhodl Kudrna

30. Chalupa 2 : 3
44. Sukel´ 3 : 3
62. Kudrna 4 : 3

4. 1. 2022 20:02

Hokejisté Litvínova porazili ve 38. kole extraligy Plzeň 4:3 v prodloužení a posunuli se na 12. místo tabulky před Karlovy Vary, které v úterý nehrály. Utkání rozhodl v 62. minutě slovenský útočník Andrej Kudrna.

Zleva Richard Jarůšek z Litvínova, Martinš Dzierkals a brankář Dominik Pavlát z Plzně.Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Úvod patřil Severočechům, již ve druhé minutě mohl otevřít skóre Hübl, Pavlát ale jeho šanci zlikvidoval. Plzeňský brankář si následně připsal další dobré zákroky a ve 4. minutě hosté z rychlého protiútoku skórovali. Godlu prostřelil Suchý.

Domácí poté nevyužili první početní výhodu, neujal se ani pokus Balinskise, ve 13. minutě ale již vyrovnal v přesilovce tvrdou střelou od modré čáry Irving. Hned dvakrát následně Verva zahrozila v oslabení, Irving ani Strejček z brejku Pavláta nepřekonali.

Začátek druhé třetiny ale patřil Západočechům, kteří dokázali svou aktivitu přetavit i ve dva góly v rozmezí 77 sekund. Nejprve tečoval Mertlovu střelu Martin Lang a trefou navázal na hattrick z předešlého duelu, poté při signalizované početní výhodě dokončil pohotovou dorážkou Bulířovu individuální akci Kodýtek.

Litvínov se ale z nečekaného úderu oklepal a ve 30. minutě snížil. Pavlát sice Chalupovu akci zastavil, obránce Graňák však pod Irvingovým tlakem usměrnil puk nešťastně do vlastní branky. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, Jarůšek ale trefil jen tyč.

Vyrovnat se domácím podařilo až ve 44. minutě, kdy Kolářovu střelu od modré čáry tečoval Sukeľ. Slovenský útočník v polovině třetí třetiny vypracoval další šanci pro Jarůška, Pavlát byl ale pozorný. Plzeňský gólman měl i poté více práce, rozhodnout v normální hrací době se ale domácím nepodařilo a utkání se muselo prodlužovat. Rozhodl v čase 61:48 Kudrna.

38. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:3 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Irving (V. Hübl), 30. Chalupa, 44. Sukeľ (D. Kolář, Chalupa), 62. A. Kudrna (D. Kolář) - 5. Suchý (Dufek, Mertl), 25. M. Lang (Mertl, Kvasnička), 26. Kodýtek (Bulíř, J. Kindl). Rozhodčí: Úlehla, Pražák - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Litvínov: Godla - Irving, D. Kolář, Strejček, Balinskis, Stříteský, Demel, Hrbas, Baláž - Havelka, Estephan, P. Straka - F. Lukeš, V. Hübl, Kudrna - Jarůšek, Sukeľ, Chalupa - P. Svoboda, Fronk, Zygmunt. Trenér: V. Růžička.
Plzeň: Pavlát - Čerešňák, Kaňák, Budík, Graňák, J. Kindl, V. Lang - Dzierkals, Mertl, M. Lang - Dufek, Bulíř, Suchý - Schleiss, Kodýtek, Blomstrand - P. Musil, G. Thorell, Marcel. Trenéři: Baďouček a Říha.

Souhrn z výsledků:
1.3.2022 43. kolo Litvínov HC VERVA Litvínov - Mountfield HK Hr. Králové Litvínov - Hr. Králové Odloženo
20220301T17 : 30:00+0000
Litvínov vs. Hr. Králové
Litvínov
Hr. Králové
8.2.2022 44. kolo Olomouc HC Olomouc - HC VERVA Litvínov Litvínov Olomouc - Litvínov Odloženo
20220208T18 : 00:00+0000
Olomouc vs. Litvínov
Olomouc
Litvínov
21.1.2022 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice Hr. Králové - Vítkovice Odloženo
20220121T18 : 00:00+0000
Hr. Králové vs. Vítkovice
Hr. Králové
Vítkovice
21.1.2022 44. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice Liberec - Č. Budějovice Odloženo
Liberec vs. Č. Budějovice
Liberec
Č. Budějovice
21.1.2022 44. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Kometa Brno Brno Kladno - Brno Odloženo
Kladno vs. Brno
Kladno
Brno
21.1.2022 44. kolo Zlín PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha Sparta Zlín - Sparta Odloženo
20220121T17 : 30:00+0000
Zlín vs. Sparta
Zlín
Sparta
Dnes 44. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice Pardubice Třinec - Pardubice Odloženo
20220120T17 : 00:00+0000
18.1.2022 43. kolo Sparta HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary K. Vary Sparta - K. Vary Odloženo

Souhrn z kalendáře:
dnes Odloženo 44. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice Pardubice O2 TV Sport Třinec - Pardubice Vsadit
zítra 17 : 00 57. kolo Třinec HC Oceláři Třinec - HC Olomouc Olomouc TV Tipsport Třinec - Olomouc Vsadit
20220121T17 : 00:00+0000
Třinec vs. Olomouc
Olomouc
zítra Odloženo 44. kolo Zlín PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Zlín - Sparta Vsadit
Zlín
Sparta
zítra 18 : 00 44. kolo K. Vary HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň Plzeň O2 TV Sport K. Vary - Plzeň Vsadit
K. Vary vs. Plzeň
K. Vary
Plzeň
zítra Odloženo 44. kolo Kladno Rytíři Kladno - HC Kometa Brno Brno TV Tipsport Kladno - Brno Vsadit
Kladno
Brno
zítra Odloženo 44. kolo Liberec Bílí Tygři Liberec - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice TV Tipsport Liberec - Č. Budějovice Vsadit
Liberec
zítra Odloženo 44. kolo Hr. Králové Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera Vítkovice TV Tipsport Hr. Králové - Vítkovice Vsadit
Hr. Králové
Vítkovice
zítra 18 : 00 47. kolo Kladno Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice Č. Budějovice TV Tipsport Kladno - Č. Budějovice Vsadit