Olomouc vs. sudí Mrkva, díl druhý: Po umaštěné puse zuří Fürst znovu a mluví o nedůstojném výkonu

Seriál „Hokejová Olomouc versus Roman Mrkva“ má svůj druhý díl. Poté, co generální manažer hanáckého klubu Erik Fürst letos v lednu o hlavním rozhodčím prohlásil, že je tlustý, má pusu umaštěnou od párku a rozhodl se ho vetovat, nyní přicházejí Kohouti se zcela totožným krokem. Reagují tak na nedělní zápas 7. extraligového kola na ledě Vítkovic.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Olomoucký Švrček obdržel trest na pět minut a do konce utkáníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V něm sice Olomouc ještě na začátku třetí třetiny vedla, Vítkovice ale skóre otočily a nakonec vyhrály 4:3 v prodloužení. I kvůli třem přesilovkovým trefám. Zatímco Ostravanům neudělili hlavní sudí Mrkva se Slovákem Stanem jedinou trestnou minutu, Kohouti jich nasčítali dohromady 35.

Důležitý moment přišel v 50. minutě, kdy nejprve Bukarts v přesilovce snížil na 2:3, aby následně před buly ve středovém kruhu obdržel olomoucký obránce Jan Švrček trest na pět minut a do konce utkání.

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC OlomoucVideo: Tipsport Extraliga / BPA

„V čase 49:04 udělen trest 5+OK hráči Olomouce č. 51 Janu Švrčkovi za podkopnutí,“ stojí v zápise o utkání bez dalších podrobností. Na začátku našeho hlavního videa je vidět, jak Švrček podkopnul Kaluse, trest na pět minut a do konce utkání za takový zákrok by byl ale hodně přísný. V následující dlouhé početní převaze Chlán svým druhým gólem v zápase srovnal na 3:3.

Vítkovice - Olomouc 3:3 (54. Chlán)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc nebyla s výkonem Mrkvy spokojena a nyní využívá svého práva rozhodčího vetovat.

„Rozhodl jsem se vetovat hlavního rozhodčího Romana Mrkvu, jehož nedělní výkon byl nedůstojný a z mého pohledu v žádném případě nedosahoval extraligové úrovně. Toto ale musí posoudit především manažer rozhodčích Asociace profesionálních klubů ledního hokeje,“ uvedl k vetování Fürst.

Sudí Mrkva v diskuzi s koučem Olomouce Tomajkem.

Poprvé měl Fürst s Mrkvou problém v lednu po zápase s Plzní, v němž hlavní arbitři rozdali celkem 100 trestných minut. Po utkání Fürst na Mrkvu pořvával, že v Olomouci si už nezapíská a následně jej vetoval.

„V této sezoně rozhodoval naše utkání nepřesně už několikrát, včera však předvedl naprosto neprofesionální výkon s řadou chyb a výraznou měrou přispěl k tomu, že se ze šlágru kola mezi šestým a pátým týmem tabulky stala bramboračka,“ uvedl tehdy Fürst.

Pro deník Sport pak přidal, že Mrkva „je tlustší než já - a to je co říct - tudíž mu chybí pohyb,“ a rovněž, že „pan Mrkva odchází s umaštěnou pusou od párku nebo od čeho naprosto spokojený, protože si domů veze výplatu.“

Fürst tehdy dostal od ředitele extraligy Loukoty pokutu 75 tisíc korun tisíc za poškození dobrého jména soutěže. Šéf disciplinárky Ujčík mu pak přidal 10 tisíc za nevhodné chování po zápase.

1 : 2 sn Pardubice - Třinec 1 : 2 sn   dohráno
20240428T19 : 00:00+0200