SESTŘIH: Hradec pošesté v řadě remizoval, Kometa ale v prodloužení dokonala obrat!

Hokejisté brněnské Komety v rámci 40. kola porazili po obratu hradecký Mountfield 3:2 v prodloužení. V závěru smazali dvoubrankové manko a rozhodující gól vstřelil Jakub Flek. Kometa tak zvítězila již pošesté v posledních sedmi utkáních. Naopak Hradec pátečním zápasem prodloužil sérii remíz na šest utkání, z toho pětkrát byl stav po základní hrací době 2:2.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. Mountfield HK 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Změna skóre mohla nastat na obou stranách hřiště. Nejprve se brněnští Kos s Hollandem dostali do situace dva na nikoho, kterou ale zezadu dojížděl bek, ten nakonec pas na kanadského beka mírně vychýlil. Následně hradecký Okuliar mohl na druhé straně poslat svůj tým do vedení, nicméně jeho pokus brankář vychytal. Mountfield tak nezužitkoval střeleckou převahu 13:2.

Brno - Hradec Králové, šance Komety a následná akce Okuliara na druhé straněVideo: Tipsport Extraliga / BPA

První třetina skončila předčasně. V obranném pásmu Komety se totiž objevila velká rýha. Úprava ledu si vyžádala větší čas, sudí se tak rozhodli, že se zbylých pět minut dohraje až po přestávce.

Brno - Hradec Králové, kvůli závadě na hrací ploše musel být zápas přerušenVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 27. minutě už se diváci dočkali gólu. Jordan Perret z levého kruhu chtěl přihrávat na pravou stranu, od brusle Zaťoviče a následně i dalšího brněnského hráče se však kotouč odrazil přesně mezi Furchovy brusle. Mountfield tak šel do vedení po velmi šťastné trefě.

Brno - Hradec Králové 0:1 (27. Perret)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradecký Giorgio Estephan byl seknut Osburnem z Brna a dostal tak možnost trestného střílení. Při svém pokusu se pokusil propálit brankáře mezi betony, Furch ale mezírku nenechal a skóre se tak nezměnilo.

Brno - Hradec Králové, hostující Estephan neproměnil trestné stříleníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

To však Mountfield nemuselo moc mrzet. Na začátku třetí třetiny totiž Jan Eberle využil toho, že se před ním rozevřela brněnská obrana, a z levého kruhu přes bránícího Osburna vypálil nádherně pod horní tyčku.

Brno - Hradec Králové 0:2 (42. Eberle)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brno se snažilo v 57. minutě ještě zdramatizovat utkání. Od Jakuba Fleka dostal přihrávku Kristián Pospíšil. Z mezikruží poslal kotouč přesnou ranou do horního růžku.

Brno - Hradec Králové 1:2 (57. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O 53 vteřin později zvládla Kometa utkání vyrovnat. Daniel Gazda dostal puk na modrou čáru k mantinelu, odkud zkusil nahodit. Jeho nepříliš prudká střela nakonec propadla až do hostující sítě a na stadionu v Brně propukla velká euforie.

Brno - Hradec Králové 2:2 (58. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa v prodloužení dokonala obrat. Kollár z první na pravém kruhu našel Jakuba Fleka, který svojí ranou získal Brnu druhý bod. Finský gólman Eetu Laurikainen tak nezapsal vítězství ani při svém sedmém startu v hradeckém dresu.

Brno - Hradec Králové 3:2 pp (64. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

40. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 57. Pospíšil (Flek), 58. Gazda (Kos, Pospíšil), 64. Flek (Kollár, Gazda) - 27. Perret (T. Pavelka, Eberle), 42. Eberle (Šťastný, Jank) Rozhodčí: Kika, Ondráček - Klouček, Šimánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 7036.
Brno: Furch - Gazda, Ďaloga, Moro, Ščotka, Osburn, Holland, Kaňák - Flek, Cingel, Zaťovič - A. Zbořil, Marcinko, Pospíšil - Moses, Kollár, Kohout - Kratochvíl, Kos, Okál. Trenér: Modrý.
Hradec Králové: Laurikainen - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank, Marcel - Okuliar, Tamáši, Perret - Jergl, Miškář, R. Pavlík - Eberle, Estephan, Šťastný - Jasper, Pilař, Zachar. Trenér: T. Martinec.