SESTŘIH: Bezchybný Hrachovina zničil Kohouty, slaví Budějovice

Hokejisté Českých Budějovic si ve 28. kole Tipsport extraligy poradili na vlastním ledě s Olomoucí 4:0. Motor se tak dočkal výhry po dvou prohrách v řadě, Dominik Hrachovina si připsal čisté konto. O branky Jihočechů se postarali Štencel, Gulaš, Pýcha a Kondelík.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Olomouc 4:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

České Budějovice měly proti Olomouci skvělý vstup do zápasu, když je už ve třetí minutě poslal v přesilové hře střelou od modré do vedení Jan Štencel.

České Budějovice - Olomouc 1:0 (3. Štencel)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí své vedení zdvojnásobili po krásné samostatné akci Milana Gulaše, který si od mantinelu našel cestu až před Sedláčka a s přehledem zakončil.

České Budějovice - Olomouc 2:0 (19. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kuriózní moment nastal v závěru první části. Olomouc hrála po faulech Bambuly a Knotka ve třech, navíc se sirénou ještě Švrček trefil hokejkou do obličeje Hanzla, který navíc utrpěl krvavé zranění. Olomoucký bek tak vyfasoval dvě plus dvě minuty a rozšířil počet hostujících hráčů na trestné lavici v úvodu druhé třetiny už na tři.

České Budějovice - Olomouc, faul na českobudějovického HanzlaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Důležitý moment utkání přišel v 34 minutě, kdy byl za faul na Kuska vyloučen na pět minut plus do konce utkání za nedovolené bránění českobudějovický Michal Gulaši.

České Budějovice - Olomouc, faul Michala GulašihoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Poslední naděje Hanáků vzala za své v 51. minutě, kdy už na 3:0 pro Motor zvýšil v přesilové hře už po třech vteřinách Pýcha.

České Budějovice - Olomouc 3:0 (51. Pýcha)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hanáci se pokusili aspoň o čestný úspěch při power play, ani a v ní však na bezchybného Hrachovinu nevyzráli, naopak do prázdné branky uzavřel skóre na konečných 4:0 Kondelík.

České Budějovice - Olomouc 4:0 (58. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

28. kolo hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice - HC Olomouc 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Štencel (Harris, Kondelík), 19. Gulaš (M. Beránek, Harris), 51. Pýcha (M. Hanzl), 58. Kondelík (Hrachovina). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Frodl, Zíka. Vyloučení: 4:7, navíc Gulaši (Č. Budějovice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6126.
České Budějovice: Hrachovina - Hovorka, Gulaši, Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík - Ordoš, Kondelík, Kubík - Gulaš, Harris, M. Beránek - Valský, M. Hanzl, F. Přikryl - Koláček, Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.
Olomouc: Konrád - Rutar, Ondrušek, Rašner, Švrček, T. Černý, Mareš - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Nahodil, Kunc - P. Musil, Macuh, Plášek - Menšík, Anděl, Klimek. Trenér: Tomajko.