SESTŘIH: Sparta uspěla v Budějovicích a porazila Motor posedmé v řadě

Už posedmé za sebou porazila v extralize Sparta České Budějovice, na jejich ledě zvítězila 4:1. Jihočeši šli sice v 9. minutě zásluhou Kubíka do vedení, Pražané však skóre ještě v první třetině třemi góly otočili. Motor zapsal šestou porážku z posledních sedmi duelů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Sparta Praha 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Motor sice hrál po trestu pro Přikryla v oslabení, Ordoš ale v brejku krásným pasem našel Kubíka, který střelou z první překonal Kořenáře.

České Budějovice - Sparta 1:0 (9. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta ale zareagovala bleskově a o 83 vteřin později bylo vyrovnáno. Na hraně brankoviště se prosadil dorážející Lajunen.

České Budějovice - Sparta 1:1 (10. Lajunen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o tři minuty později už Sparta vedla, do odkryté klece zamířil přesně David Vitouch.

České Budějovice - Sparta 1:2 (13. Vitouch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pětiminutovku hrůzy pro Motor uzavřela trefa využitá přesilovka Sparty. Vedení Pražanů zvýšil obránce Kempný.

České Budějovice - Sparta 1:3 (15. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zkraje druhé třetiny si českobudějovický gólman Hrachovina vyjel pro puk k zadnímu mantinelu, ale poroučel s k ledu. Pro Motor ale komická situace nakonec dopadla dobře.

České Budějovice - Sparta, pád budějovického brankáře HrachovinyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Od 31. minuty měla Sparta k dobru náskok už tří branek. Horák sice napoprvé z mezikruží neuspěl, z dorážky už ale ano. To už bylo pro Hrachovinu příliš a odjel z branky. V té ho nahradil Strmeň.

České Budějovice - Sparta 1:4 (31. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Střídání se Motoru vyplatilo. Gólman Strmeň se uvedl parádním zákrokem proti Lajunenovi.

České Budějovice - Sparta, zákrok StrmeňeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zajímavý zápas vyvrcholil boxerskou vložkou mezi domácím Štichem a sparťanem Kestnerem.

České Budějovice - Sparta, bitka Šticha s KestneremVideo: Tipsport Extraliga / BPA

14. kolo hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Kubík (Ordoš) - 10. J. Lajunen (Chlapík, Kempný), 13. D. Vitouch (R. Horák), 15. Kempný (Sobotka), 31. R. Horák (D. Vitouch, P. Kousal). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 3:4, navíc Štich - Kestner oba 5 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 6421 (vyprodáno).
České Budějovice: Hrachovina (31. Strmeň) - M. Doudera, Pýcha, Vráblík, Štencel, Hovorka, Gulaši, Štich - Ordoš, Harris, Kubík - Gulaš, Kondelík, F. Přikryl - M. Beránek, Pech, D. Simon - Koláček, M. Hanzl, Vopelka. Trenér: Čihák.
Sparta: Kořenář - Mozík, Němeček, Mikliš, Kempný, Krejčík, Moravčík - M. Forman, O. Najman, Buchtele - Řepík, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, R. Horák, D. Vitouch - Kestner, J. Lajunen, Konečný. Trenér: Gross.